Kask motocyklowy jest najważniejszym elementem ubioru motocyklowego. Jego brak drastycznie wpływa na bezpieczeństwo. Ale jego posiadanie również nie jest gwarantem bezpieczeństwa. Jak to jest z tymi kaskami?

Jak już napisałem na wstępie, kask to nasze bezpieczeństwo. Głowę mamy jedną i Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłem. Konstrukcja kasku zawsze jest podobna: skorupa, wewnątrz skorupy EPS (podobny do styropianu ale o innej gęstości), wyściółka. Ale kask kaskowi nie równy. Czym się różni kask za 350 zł od kasku za 2500 zł? Ja już wiem i mogę się tą wiedzą podzielić.

Przeznaczenie kasków

W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby po drogach publicznych poruszać się w dowolnie wybranym przez siebie kasku. W zasadzie nie jest wymagany nawet żaden certyfikat wytrzymałościowy czy inny. Wedle przepisów ruchu drogowego „motocyklista jak i pasażer zobowiązani są do posiadania kasku”. Oczywiście na głowie. 😉 Absolutnie odradzam używania kasków najtańszych, które nigdy nie przechodziły żadnych testów wytrzymałościowych. W czasie ewentualnego wypadku więcej on narobi szkód niż przyniesie korzyści naszej głowie. Obejrzyj sobie na przykład ten film i zobaczysz o co chodzi:

Facebook Comments
Śledź nas
error20

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Podoba się strona? Zapraszamy na więcej :)

RSS
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube