GoogleMaps to bardzo fajne mapy. W tym artykule napiszę w jaki sposób wycisnąć z tych map tyle ile to możliwe. Oczywiście w granicach rozsądku i w zakresie jaki jest potrzebny do korzystania przez motocyklistów. Będzie o gromadzeniu sobie ciekawych miejsc do odwiedzenia, planowaniu tras oraz eksporcie tych danych do innych celów, np. do zewnętrznej nawigacji GPS.

Zacznijmy od podstaw. Co oferują mapy od Google?

  • możliwość budowania własnej bazy wybranych przez siebie punktów na mapie;
  • możliwość planowania tras na podstawie w/w punktów na mapie;
  • dostęp do wyszukiwarki Google, która bardzo usprawnia wyszukiwanie jakichś miejsc „ad-hoc”;
  • wszystkie zgromadzone dane zapisywane są na serwerach Google „w locie”, nie ma potrzeby pamiętania o zapisaniu, eksporcie itd.

To tak w skrócie tyle co na ten moment powinniśmy wiedzieć. Nasuwają się pytania: skąd te mapy wiedzą gdzie się zapisywać i kiedy? Jak później się do tych informacji dostać?

Otóż pracujemy online na swoim koncie Google. Jak ktoś ma smartfon z systemem Android to musi mieć takie konto żeby np. korzystać ze sklepu Play. Proponuję używać tego samego konta na komputerze jak i na smartfonie, będzie łatwiej z dostępem do takich rzeczy z poziomu map zainstalowanych na smartfonie. Ale smartfony i nawigacje GPS na razie zostawiamy w spokoju 😉

Facebook Comments
Śledź nas
error20

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Podoba się strona? Zapraszamy na więcej :)

RSS
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube