Jak wydajnie korzystać z GoogleMaps

GoogleMaps to bardzo fajne mapy. W tym artykule napiszę w jaki sposób wycisnąć z tych map tyle ile to możliwe. Oczywiście w granicach rozsądku i w zakresie jaki jest potrzebny do korzystania przez motocyklistów. Będzie o gromadzeniu sobie ciekawych miejsc do odwiedzenia, planowaniu tras oraz eksporcie tych danych do innych celów, np. do zewnętrznej nawigacji GPS. (więcej…)

Facebook Comments

Jak nagrywać kamerką bez przerwy i bez wymiany baterii?

Kto bawił się w nagrywanie materiałów video za pomocą kamerki sportowej na pewno zwrócił uwagę na dość ograniczony czas pracy kamerki na jednej baterii. Oczywiście można sobie robić pauzę co około godzinę i zmieniać baterię… ale mnie taka opcja nie interesuje. Ja zasiadam na motocykl z rana po śniadaniu i jadę wiele godzin do kolejnego przystanku. Nie mam czasu na zatrzymywanie się na zmianę baterii.
(więcej…)

Facebook Comments

Czy motocykl jest dla Ciebie?

Dawno, dawno temu był sobie chłopiec, który miał motorynkę, „komara” czy inną 50-tkę. Piękne to były czasy, prawda? 🙂 Jeśli masz trochę wolnego czasu to być może warto wrócić do tego hobby…? Jest jednak jedno ale: czy aby na pewno to nie są już tylko „minione marzenia”? Poniżej napiszę na podstawie własnych doświadczeń w jaki sposób wygląda powrót do tego hobby. Jakie należy spełnić wymagania i, co wielu na pewno zainteresuje, ile to wszystko kosztuje… (więcej…)

Facebook Comments

Intercom – jakie miałem i jakie polecam

Podróże motocyklowe można w bardzo prosty sposób uprzyjemnić: uruchamiając w swoim kasku interkom. Nie jest to jedynie urządzenie do komunikacji między motocyklistami, chociaż takie jest jego główne zadanie. Możliwości tego urządzenia są o wiele większe. Z własnego doświadczenia napiszę o kilku modelach jakie użytkowałem lub przynajmniej miałem w rękach. Nie będzie to więc przepisywanie opinii z Internetu. Jest też opis bezpłatnej alternatywy dla takich urządzeń… (więcej…)

Facebook Comments

Chorwacja 2018 – dzień po dniu

Było już o tym jak się przygotować i na co uważać jeśli chodzi o taką wyprawę. Teraz napiszę konkretnie, dzień po dniu, jak to wyglądało w moim przypadku. Z jednej strony przygoda, którą warto zaliczyć przynajmniej raz w życiu. Z drugiej strony poważne niebezpieczeństwo, niekiedy z przypadku, niekiedy z własnej głupoty. Jednak zawsze się to miło wspomina. (więcej…)

Facebook Comments

Moto Chorwacja 2018

Chorwacja to bardzo atrakcyjne miejsce dla motocyklistów. Znajduje się stosunkowo blisko i oferuje bardzo wiele różnych atrakcji w przystępnej cenie. Postaram się opisać w jaki sposób się do takiej wycieczki przygotować, w jaki sposób bezpiecznie ją przejechać, gdzie się zatrzymywać na nocleg oraz gdzie jeść aby nie zbankrutować. Zastanowimy się również nad kosztami takiej przyjemności. (więcej…)

Facebook Comments

Kufry do motocykla

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy kupić do swojego motocykla kufer (lub komplet kufrów) to być może ten tekst pomoże Ci podjąć decyzję. Dowiesz się czym się różni tani kufer od tego droższego oraz na co zwracać uwagę przy doborze kufrów do swojego motocykla. Wybór nie jest taki oczywisty bo komplet kufrów ze stelażami bez problemów może przekroczyć cenę 2000 zł więc jest się nad czym zastanawiać. (więcej…)

Facebook Comments

error

Podoba się strona? Zapraszamy na więcej :)

RSS
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube