Torby Oxford

Jeśli wolisz torby, plecaki zamiast kufra - jest to dział dla Ciebie.

Torby Oxford

Postprzez szymekdan » 3 cze 2016, o 23:32

Ponieważ jest bardzo wiele pytań o te torby, np. czy są pojemne, jak z mocowaniem, jak to wygląda na motocyklu...
Zacznę od końca: posiadam aktualnie dwie torby Oxford: na zbiornik paliwa 18L i centralną na tył 32/48L w zależności jak się ją porozpina. Jak to wygląda:
20160602_171011.jpg

Jak z mocowaniem:
Torba 18L z przeznaczeniem na zbiornik posiada kilka możliwości zamocowania:
- magnesami do (metalowego!) zbiornika - najszybszy sposób ale w moim RS 125 nic z tego bo mam obudowę na zbiorniku z plastiku;
- mocowania elastyczne z haczykami - jeśli pierwsza opcja nie wypali to zawsze można skorzystać z tej drugiej i na pewno miejsce na zaczepienie się znajdzie.
Ponadto jeśli ktoś woli trzymać tą torbę na zadupku to nie ma żadnego problemu - da się to ładnie pospinać w mniej niż minutę.

Trochę więcej gimnastyki jest z torbą 32/48L... bo jest po prostu duża, ciężka (zapakowana) i samo spięcie jej gumami od dołu to zdecydowanie za mało. Na szczęście są dodatkowe gumy, które można wykorzystać do przytwierdzenia górnej części torby do motocykla. Inna sprawa, że trzeba mieć w motocyklu miejsca na przytwierdzenie... a z tyłu RS 125 fabrycznie nie ma za dużo opcji. Uchwyty dla pasażera średnio się do tego nadają. Opcje są dwie: wymiana tych uchwytów na jakiś akcesoryjny stelaż lub własna wyobraźnia. Ze względu na to, że stelaż, chociaż bardzo ładny, swoje kosztuje, skupiłem się na jakimś własnym rozwiązaniu. Jestem w fazie testowania zapięcia z wykorzystaniem linek i fabrycznego uchwytu... ale to na razie faza testów ;)
Musisz być zalogowany aby móc przeglądać i pobierać pliki z załączników. Zarejestruj się o ile nie masz u nas konta lub się zaloguj.
szymekdan
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998

Powrót do Torby, plecaki