Sudety - Czechy 3 dni 9-11 czerwiec 2017

Organizujesz jakąś wyprawę lub chcesz do kogoś dołączyć? - to dobre miejsce aby znaleźć coś dla siebie. Przed dodaniem nowego tematu zapoznaj się z warunkami opisanymi w pierwszym poście tego działu.

Sudety - Czechy 3 dni 9-11 czerwiec 2017

Postprzez szymekdan » 7 kwi 2017, o 11:31

Planowany jest niewielki trip po Sudetach i trochę po Czechach w dniach 9-11 czerwca 2017 r. (piętek - niedziela)

Mapa planowanego przejazdu jest następująca: >>MAPA<<
... i zastrzegam sobie prawo do niewielkich zmian na trasie, w miarę rozpoznawania ciekawych miejsc po drodze.

START i STOP w Opolu, na parkingu przy Leroy Merlin, po prawej obok wału, zawsze jest tam sporo miejsca.

Aby przygoda była przed duże "P" noclegi planujemy pod namiotami "na dziko", jedzenie we własnym zakresie (na pewno będzie mnóstwo jadłodajni po drodze lub można zapełnić kufer chlebem i konserwami :P )

Trasa planowana jest górskimi szlakami gdzie tylko się dało. Do przejechania jest około 1000 km (słownie: TYSIĄC) w trzy dni, więc startujemy w piątek skoro świt... zbiórka we wskazanym miejscu piątek 16-go czerwca 7:00 rano, wyjazd około 7:30. Średnio jest do zrobienia około 350km dziennie... i nie dużo i dużo. Drogi nie są poprowadzone autostradami tylko górskimi serpentynami i innymi malowniczymi ścieżkami, więc może to trochę czasu zająć...

W związku z tym, że trasa jest jakby międzynarodowa, wymagane są następujące dokumenty:
- prawo jazdy na swój motocykl (A, A1, A2... B na 125cc nie obejmuje Czech!);
- ubezpieczenie z NFZ na Unię Europejską, ważne na czas przejazdu;
- ubezpieczenie OC obejmujące kraje Unii Europejskiej, przynajmniej Czech.

Poza tym każdy zabiera co chce, co uważa że mu się w czasie jazdy przyda. Niestety, pojazdy klasy 125cc (te na kategorię B) raczej nie będą za nami nadążać (nawet z prawkiem :P ) więc umówmy się, że jedziemy motocyklami, które są w stanie jechać przelotową 140 km/h. Oczywiście przelotowa będzie mniejsza bo to ma być wycieczka a nie wyścig ale być może będzie potrzeba nadrobić nieco czasu i wtedy nie będzie zmiłuj... ;)

UWAGA!
Wyjazd nie jest formalny a ja nie jestem żadnym organizatorem! Po prostu planuję taki przejazd sam dla siebie. Jeśli ktoś się chce dołączyć to będzie mi bardzo miło - ale na własną odpowiedzialność. Nie weźmiesz ubezpieczenia i będzie nieszczęście w Czechach - zabulisz z własnej kieszeni. Nie weźmiesz namiotu, śpiwora itp. - będziesz marzł pod chmurką, itd.

Jeśli chętnych nie będzie, nie ma problemu - pojadę sam a Wam pozostanie filmik z tej szlachetnej podróży ;)

Ponadto, w związku z noclegiem "na dziko" ilość osób jest ograniczona do 10 - decyduje kolejność zapisów. Jeśli chętnych będzie więcej to będziemy robić listę rezerwową a być może pomyślimy nad rozszerzeniem wycieczki o drugą grupę.

Trasa jest znana (mapa powyżej). Wszelkie sugestie, podpowiedzi itd., mile widziane.

Zgłoszenia proszę umieszczać w odpowiedziach poniżej w formie NAZWA (imię / nick) - model motocykla, np:

1. Daniel - Honda VFR800

... i to już będzie lista, uzupełniana na bieżąco w przypadku pojawiania się chętnych.
szymekdan
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998

Re: Sudety - Czechy 3 dni 16-18 czerwiec 2017

Postprzez Hanys » 8 kwi 2017, o 08:18

Daniel...w tym dniu (wsobotę) spotykamy sie na opolszczyznie na tzw spotkaniu w pół drogi...z Basile i resztą DW
Hanys
Aktywność:
Aktywność:

Pojazd: junak 121

Re: Sudety - Czechy 3 dni 16-18 czerwiec 2017

Postprzez szymekdan » 8 kwi 2017, o 21:35

oszzz... to trzeba termin przesunąć... jakim cudem nie mam tego w kalendarzu... może nie jestem zaproszony po prostu :twisted:

termin zmieniłem na weekend wcześniej: 9-11 czerwiec... mam nadzieję że wtedy nie ma niespodzianek... :P
szymekdan
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998

Powrót do Zloty, spotkania, wyprawy i wycieczki