ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA NASZYCH WYPRAWACH

Organizujesz jakąś wyprawę lub chcesz do kogoś dołączyć? - to dobre miejsce aby znaleźć coś dla siebie. Przed dodaniem nowego tematu zapoznaj się z warunkami opisanymi w pierwszym poście tego działu.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA NASZYCH WYPRAWACH

Postprzez szymekdan » 8 maja 2018, o 13:32

Poniżej zasady jakie obowiązują KAŻDEGO uczestnika wyprawy organizowanej przez jednosladem.pl. Jeśli z nami się gdzieś wybierasz to nie musisz tego czytać jeśli nie chcesz ale MASZ OBOWIĄZEK te zasady znać i się do nich stosować. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień ;)

Jako, że uważam się za poważnego człowieka, chcę traktować każdego poważnie i sam chcę być poważnie traktowany. W związku z tym kilka żelaznych zasad, jakie będą obowiązywały podczas wypraw organizowanych przez jednosladem.pl:
1. Nie spożywamy alkoholu pod żadną postacią (tak, piwo też jest napojem alkoholowym) ze względu na "przygodny" charakter naszych noclegów i konieczność bycia przygotowanym na nagłe zawinięcie całego majdanu i odjechanie (a jazda "pod wpływem" to przestępstwo). Wyjątek to nocleg w wyznaczonym miejscu, z którego nikt nas nie przegoni - pij ile chcesz tylko nie wnerwiaj innych ;)
2. Zakładaj, że jeśli czegoś nie weźmiesz to najprawdopodobniej nikt Ci tego nie da bo za chwilę sam tego może potrzebować... Twoja sprawa co weźmiesz a czego nie weźmiesz. Nie weźmiesz namiotu - będziesz spać pod chmurką. Zapomnisz papieru toaletowego - będziesz wycierać tyłek trawą... itd. Oczywiście rozumiem, że nie wszystko da się przewidzieć ale to nie znaczy, że ktoś ma olać sprawę pakowania się "bo na pewno ktoś inny będzie miał i mi pożyczy" - proponuję zakładać że też nie będzie miał a nawet jak będzie miał to nie pożyczy (...); Jeśli zabraknie Ci paliwa a kolega zażąda 10zł/l - mi nic do tego, będziesz się musiał z kimś dogadać.
3. Wyjeżdżamy razem i jedziemy razem w kolumnie. Jeśli masz aspiracje na pomykanie winklami 200 km/h... to nie ta impreza! Jedziemy spokojnie, tempo turystyczne. Ma być miło i spokojnie co nie znaczy że tempo ma być słabe. Jeśli będziesz notorycznie odjeżdżać do przodu lub zamulać tempo - daruj sobie tę wycieczkę na rzecz wyjazdu na jakiś tor wyścigowy. Oszczędzisz nerwów sobie i pozostałym uczestnikom wyprawy;
4. W czasie jazdy łączność głosową każdy zapewnia sobie we własnym zakresie. Prowadzący i zamykający (ostatni) mają być oznakowani kamizelkami odblaskowymi i mają mieć ze sobą łączność po interkomach. Pozostali mogą się do tej sieci dołączyć (max 5 osób łącznie) lub utworzyć jakąś swoją sieć - kwestia gustu. Niemniej każdy MA OBOWIĄZEK posiadać przy sobie działający i naładowany telefon, inni mają mieć numer tego telefonu a Ty masz mieć numer kilku osób ze składu wyprawy, szczególnie z organizatorem (telefon będzie podawany na początku, przed wyjazdem);
5. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn ktokolwiek będzie miał potrzebę przerwać swoje uczestnictwo w wyprawie MA OBOWIĄZEK ORGANIZATORA O TYM POWIADOMIĆ (nie musi wymyślać przyczyny, nie mam zamiaru nikomu analizować jego życia prywatnego). W przeciwnym wypadku (np. jak się obrazi i sobie zawróci) uznam go za zaginionego i jedyne co mi pozostanie jako organizatorowi to powiadomić Policję... sorki ale nie będę brał na siebie odpowiedzialności jeśli w czasie powrotu coś Ci się stanie a oficjalnie będziesz uczestnikiem wyprawy...

PS.
Nie wyobrażam sobie aby w trakcie jazdy ktoś nie pomógł drugiej osobie ale nie mogę tego wykluczyć stąd taki a nie inny punkt 2.

Powyższe zasady uważam za całkowicie niezbędne abyśmy wszyscy miło i bezpiecznie objechali trasę i szczęśliwie wrócili do domów. Oczywiście zapraszam do dyskusji ;)
szymekdan
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998

Powrót do Zloty, spotkania, wyprawy i wycieczki