jednosladem.pl - forum

Forum wszystkich szanujących się użytkowników jednośladów
Teraz jest 22 lut 2018, o 17:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sie 2016, o 23:11 
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998
Opinii na temat pojemności motocykli jest tyle ilu motocyklistów. Jedni proponują powoli, zakupić mały motocykl, później mocniejszy, później jeszcze mocniejszy a dopiero później coś poważniejszego. Inni proponują uderzyć z grubej rury, zrobić uprawnienia i kupić litra...
Moje zdanie jest gdzieś pomiędzy: litr na pierwsze moto może być za dużo (zwłaszcza na sportowe moto!) bo chyba nie o to chodzi aby bać się motocykla tylko żeby jazda sprawiała przyjemność. Z drugiej strony kupowanie słabego motocykla po to, żeby za niedługi czas zamienić go na mocniejszy, później jeszcze mocniejszy... cudów się nie odnotowuje już od ponad 2000 lat więc takie częste zmiany na pewno odbiją się na portfelu kierowcy - kupując motocykl z myślą o sprzedaży raczej nastawiaj się na stratę finansową wynikającą ze starzejącej się maszyny, uszkodzeń jakie zafundujesz podczas nieuważnej jazdy/parkowania czy chociażby konieczności poniesienia opłat skarbowych w czasie kupna - sprzedaży pojazdów mechanicznych.

Co zatem zrobić? - na to pytanie każdy powinien znaleźć odpowiedź we własnym zakresie. Jeśli uważasz, że poradzisz sobie z litrem - kup sobie litra. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - kup sobie coś słabszego, być może będzie to wystarczająca maszyna dla Twoich potrzeb. Ja zakupiłem sobie pojemność 125cc na początek aby sobie przypomnieć umiejętności z czasów młodości oraz sprawdzić samego siebie: czy hobby z lat młodzieńczych to ciągle to samo hobby czy może raczej tylko marzenie. Okazało się, że to hobby więc zrobiłem odpowiednią kategorię prawa jazdy i czym prędzej zamieniłem 125cc na poważniejszy sprzęt (ale nie litr ;) ). Tobie proponuję zrobić tak samo - najpierw coś taniego i małego aby zobaczyć czy naprawdę chcesz zostać motocyklistą a dopiero później decyzja o zakupie tego ostatecznego moto.

Czy motocykle o pojemności 351 - 500cc mogą być fajne - oczywiście że tak! Zwłaszcza jak przesiadamy się z pojemności dużo mniejszej, np. 125cc - frajda murowana! To są pojemności, które gwarantują już całkiem niezłe doznania a jednocześnie wybaczają sporo błędów. Jest to więc bardzo dobra propozycja dla świeżo upieczonych motocyklistów z kategorią A, którzy nie są jeszcze gotowi na poważniejsze maszyny ale 350 i mniej nie wchodzi w grę. Kto wie, może ta pojemność okaże się wystarczająca do Twoich potrzeb i nie będzie konieczności zamiany na nic mocniejszego...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]