Bałkany 2020

Jeśli masz jakiś pomysł na zorganizowanie wyprawy lub jakiegoś spotkania czy zlotu to pisz o tym w tym miejscu
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 2
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 18 listopada 2018, 16:10

UWAGA!
Zmuszony byłem zmienić termin z września na czerwiec! (końcówka maja i 3 tygodnie czerwca). Tak, wiem. Mi też się to nie podoba...

>>MAPA<<
mapa2020.jpg
Do przejechania jest około 5000 km (prawie na pewno będzie bliżej 6000 km).
Chcemy przejechać przez takie kraje jak:
- Polska;
- Czechy;
- Słowacja;
- Węgry;
- Rumunia;
- Bułgaria;
- Serbia;
- Macedonia;
- Grecja;
- Albania;
- Czarnogóra;
- Chorwacja;
- Słowenia;
- Austria;
- Włochy?
Mapa będzie aktualizowana na bieżąco więc warto skopiować sobie link do tej mapy gdzieś do ulubionych lub po prostu tutaj często zaglądać. Jest taki cichy plan, żeby przy okazji wjechać do Włoch, np. do Wenecji i przez Austrię kierować się w stronę Polski.

Czekam na Wasze propozycje jakichś ciekawych miejsc po drodze. A może jakaś zmiana trasy na nieco inne drogi?

Od razu piszę: w grę wchodzi wyłącznie asfalt. Jak ktoś sobie chce poszutrować... to nie ta impreza! ;) To samo jeśli ktoś ma ochotę sobie poszaleć z większymi prędkościami (...). Będziemy przejeżdżać miejscami ponad 2000 km od domu więc nie uśmiecha mi się zdrapywać kogoś z asfaltu wraz z motocyklem i bagażem. To nie Polska, gdzie w razie czego ktoś podjedzie busem i nas pozbiera. Tak daleko nikt nie podjedzie. Dlatego pierwsza i jedyna zasada: bezpieczeństwo. Komu ta zasada przeszkadza to... nie zawracajmy sobie głowy nawzajem, naprawdę... ;)

SPRAWY ORGANIZACYJNE:
- planowany termin wyjazdu: 29 maja - 21 czerwiec 2020 roku z Opola - maksymalny czas jaki sobie daję na przejechanie tej trasy;
- przed wyjazdem sprawdzać będziemy takie dokumenty jak: dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, ważność paszportu, zieloną kartę, kartę ECUS. Pozostałe dokumenty wedle uznania;
- prowadząc motocykl (zwłaszcza większej pojemności niż 125cc) wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat. A - żeby komuś nie przyszło do głowy wybierać się za granicę na kategorii B... ;)
- bagaż pakujesz indywidualnie, wskazane jest sugerować się naszą propozycją. Wskazane jest posiadanie namiotu i całej reszty do namiotu aby nie było problemów ze spaniem w przygodnym miejscu;
- prędkość przelotowa może osiągać do 120km/h (staramy się nie jechać autostradami ani innymi drogami płatnymi) więc musisz dysponować takim pojazdem aby spokojnie takie tempo utrzymywać, również na wzniesieniach;
- jak się komuś mażą prędkości większe to niestety... nie to miejsce i nie ten czas. nie raz i nie dwa widziałem i słyszałem o motocyklistach, którzy mieli wypadek ponad 1000km od domu... nie mamy czasu na takie "atrakcje";
- noclegi będziemy starać się organizować w jakichś pensjonatach w czasie jazdy ale bardzo możliwe, że trzeba będzie przenocować kilka(naście?) nocy pod namiotem w miejscu przygodnym;
- wyprawa nie ma charakteru komercyjnego więc niczego nie musisz nikomu płacić przed ani po wyprawie. Nikt też nie będzie Ci zaglądał na konto. Musisz być jednak przygotowany zarówno na koszty związane z samą jazdą, wyżywieniem i spaniem jak również mieć jakiś zapas pieniędzy "w razie czego". Gotówka "na styk" to nie jest najlepszy pomysł... ale jak pisałem wcześniej - Twoja sprawa jak to zrobisz. Jadąc przez Chorwację w 2018 roku koszt benzyny dziennie to około 80 - 100 zł, wyżywienie 20-30 zł, spanie od 0 (za nocleg w przygodnym miejscu) do 50 euro za apartament (na dobę). Średnio trzeba liczyć minimum 150zł na dzień.

Ze względu na to, że wyprawa jest dość poważna czekam wyłącznie na poważne propozycje. Zrezygnować można w każdej chwili, w to miejsce zostanie wyznaczony ktoś inny. Grupa tez nie może być za duża bo oficjalnie nie wolno spać "na dziko" w Europie (co raczej będzie nam się zdarzać) więc nie chcemy za bardzo przyciągać uwagi.

Jeśli chodzi o zgłaszanie się do tej wyprawy to zrobimy to w następujący sposób:
- napisz do mnie maila na adres szymekdan@jednosladem.pl z tytułem "kandydat na Bałkany 2020" lub coś podobnego;
W treści maila poproszę o takie informacje jak:
1. Ilość osób (sam kierownik lub "z plecaczkiem");
2. Nazwa użytkownika z tego forum;
3. Numer telefonu komórkowego - może być potrzebny w przypadku np. powiadomienia Cię o możliwości transferu Twojego zgłoszenia z listy zapasowej na listę główną i tym samym możesz jechać z nami;
4. Marka i model motocykla;
5. Opis Twoich dotychczasowych doświadczeń w moto-turystyce, zwłaszcza tej międzynarodowej + jakaś dokumentacja (link do strony internetowej z Twoją wyprawą lub zdjęcia z ważniejszych miejsc z tej wyprawy;

Oto lista uczestników: (stan na tę chwilę)
1. szymekdan (Daniel) - Triumph Tiger 1050;
2. infinity - Suzuki DL650
3. wolne miejsce;
4. wolne miejsce;
Decyduje kolejność zgłoszeń. W razie jakby chętnych było więcej powstanie lista rezerwowa. To wcale nie znaczy, że jeśli ktoś pojawi się na liście rezerwowej to nie pojedzie: prawdopodobieństwo, że ktoś wyleci z listy podstawowej (zwłaszcza bliżej terminu wyjazdu) jest spore, więc należy być w gotowości do wyjazdu do ostatniej chwili. Zawsze można sobie gdzieś pojechać w tym terminie w inną trasę, ja tak zrobiłem w 2018 roku i nie żałuję ;)

Tyle słowa ode mnie, teraz czekam na Wasze sugestie.
:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Andzia
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 1
Motocykl: Yamaha fz8

Bałkany 2020

Post autor: Andzia » 19 listopada 2019, 13:32

Ciekawa trasa w paru miejscach byłam i jeśli ktoś ciekawy mogę podpowiedzieć co nie co...
Szczególnie Rumunia, Tyrol, Chorwacja, Czarnogóra, oraz Całą Adriatycką..
W tym roku również planuje dalsze zwiedzanie Macedoni i Albani

szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 2
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 19 listopada 2019, 14:41

Interesują mnie wszystkie ewentualne punkty, które znajdują się w okolicach >>TEJ<< trasy. Podrzucisz co nieco? :)

ODPOWIEDZ