Informacje

Daniel Szymków – kiedyś żołnierz i mieszkaniec Opola, dzisiaj cywil i mieszkaniec Zakopanego.

Wykorzystuję czas wolny oraz miejsce w którym mieszkam na podróże piesze po szlakach naszych Tatr. Ciekawe chwile w ciekawych miejscach uwieczniam na zdjęciach. Przed publikacją zdjęć staram się zminimalizować wpływ programów graficznych na zdjęcia. Może nie są one “super wow” ale są prawdziwe.

Logo
Triumph Tiger 1050 ‘2011

Miejsca które odwiedzam to nie tylko Tatry. To cała bajecznie piękna okolica w której mieszkam. Również ta za granicami Polski. Tam gdzie nie mogę dostać się na nogach dojeżdżam na motocyklu. Są to głównie wycieczki na jeden dzień aby coś zobaczyć ale nie tylko. Od czasu do czasu wybieram się na kilka dni lub tygodni w jakieś miejsce na mapie. Wtedy następuje kulminacja wszystkiego co przyjemne: wakacje, jazda motocyklem, możliwość odwiedzenia bajecznych miejsc oddalonych o kilka tysięcy kilometrów, przygody po drodze. A to wszystko uwiecznione na zdjęciach.

Sony Alpha SLT A77V
Źródło zdjęcia: Wikipedia

Fotografia, obok jazdy na motocyklu, jest głównym moim hobby. W związku z tym, że nie jestem zawodowcem i nie zarabiam na robieniu zdjęć, nie mam najnowszego sprzętu fotograficznego. Co nie oznacza wcale, że to co mam jest złe. Jest to Sony Alpha A77V z kilkoma obiektywami i kilkoma dodatkami. Po prostu sprzęt ma swoje lata i trzeba się nieco bardziej wysilić aby zrobić dobre zdjęcia. I o to właśnie chodzi: żeby poznać zasady prawdziwego fotografowania a nie tylko bezmyślnego pstrykania fotek smartfonem. Tak, są ujęcia, których nie da się zrobić smartfonem. Im dłużej fotografuję tym bardziej się w tym utwierdzam. Im więcej się uczę tym widzę, że mam coraz więcej rzeczy do nauczenia… fotografia to niekończąca się przygoda połączona z całkiem przyjemną nauką szukania kolejnych tematów do zdjęć.

Dodaj komentarz

Translate »