jednosladem.pl - forum

Forum wszystkich szanujących się użytkowników jednośladów
Teraz jest 22 lut 2018, o 17:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2017, o 22:55 
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998
Dobra Panowie (i być może w przyszłości Panie),
W 2017 roku przejazd się nie odbył z przyczyn rodzinnych (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi i nie rozwijajmy tematu). Teraz termin jest ustalony już na sztywno, chętni są (wiem to już choćby z FB)... więc startujemy na spokojnie z planami na 2018 rok.

Co do "zasad" to niestety ale... luz luzem ale jako organizator naprawdę lubię spać spokojnie. O ile ważne OC to faktycznie indywidualna sprawa o tyle ZORGANIZOWANY przejazd już nie koniecznie. Ja również nie widzę problemu w wolniejszej jeździe, byciu trzeźwym czy nie wyprzedzaniu bez potrzeby jeden drugiego. Nikt nikogo tutaj na siłę nie ciągnie i jak komuś to nie pasuje to są inne imprezy gdzie można świrować na drodze a na koniec dnia się schlać, nie widzę problemów (...). Tutaj zasady są jakie są. Być może w czasie jazdy życie to zweryfikuje, zobaczymy. Póki co zapraszam do pierwszego postu, tam wszystko jest mam nadzieję jasno opisane i tego będziemy się trzymać. Prędkość przejazdu 100 - 140km/h to nie jest tak bardzo wolno. W terenie zabudowanym też nie mamy zamiaru się ślimaczyć (Yanosik nas będzie wspomagać) ale też nie chodzi o zbieranie mandatów od każdego patrolu czy zabranie komuś z nas prawa jazdy... ale jeśli ktoś uważa inaczej to... nie ta impreza. Temat zasad uważam za zamknięty. Ewentualnie jak coś ważnego przeoczyłem to możemy to dopisać... ;)
Póki co na spokojnie spoglądajcie sobie na mapę i czekam na uwagi co do trasy przejazdu, ciekawych punktów po drodzie itd.
Jak pisałem wcześniej, termin jest znany (można planować sobie urlopy), miejsce zbiórki będzie określone w zależności od ilości osób i dokładnie będzie to przekazane przed samym wyjazdem uczestnikom. Na pewno będzie to okolica Raciborza... i mniej więcej już wiadomo skąd wyruszamy, to też można sobie powolutku planować ;) Dokładną lokalizację miejsca zbiórki otrzymają uczestnicy przejazdu kilka dni przed rozpoczęciem. Być może będzie to jakiś McDonalds a być może jakaś stacja paliw... jeszcze to ustalimy dokładnie.

PostNapisane: 30 paź 2017, o 11:14 
Aktywność:
Aktywność:

Pojazd: Honda NTV Revere
Dzień 1
Niedziela
Sprzątanie u Hanysa i w trasę. Moim zdaniem Warto dojechać do Bieszczad w ten dzień. Postaram się gadać z Bastkiem żeby ogarnąć spadnie u niego. W poniedziałek chciałbym z Wami zrobić fotkę w Ustrzykach górnych i wrócić tak żeby rano wystartować na ścianę wschodnią.
Teraz moim zdaniem musimy się dogadać. Ściana wschodnia jest ciekawa i nie każdy z Nas będzie tam długo. Moja propozycja to Zamość > Chełm > Włodawa i potem spadnie w miarę możliwości przejazdu. Możliwe, że pojedziemy dalej a może zejdzie na fociach... wiadomo, że każdemu z Nas na takich wyjazdach w takiej grupie uruchamia się opcja dziecka bez łańcucha z myślami noworodka :)

Dalej wiem, że interesuje mnie w okolicach Agustowa płaskie jezioro. Warto zobaczyć granicę 3 państw. Białowieża??
Z granicy jest 180km do Wilna? Jeden dzień można odżałować i na wypad ale to zależy od reszty.

W jeden dzień by trzeba dojechać do Władysławowa. Tam można ogarnąć spanie w polu namiotowym bo wątpię by udało się spać na krzywy ryj w krzakach i trzeba myśleć i kąpaniu wieczornym w morzu. 350km trzeba by dojechać do Międzyzdrojów. Tutaj rodzi się pomysł w mojej głowie, żeby do SZczecina dojechać od strony szwabskiej. Czyli zwiedzić Anklam i gdzieś tam jest muzeum ubota czy coś takiego.

Ściana zachodnia to już raczej S3 i jazda bo tam nic nie ma :(

Sorki mapy chyba sensu nie mają bo zapewne Nasz przewodnik będzie codziennie ustawiać trasę rano.

Chciałbym żeby każdy tutaj wypisał miejsca które chce zobaczyć w skrajnie położonych miejscach kraju. Tylko nie zwiedzanie jakiś zamków które [piiiiii] 10h łażenia. Mowa o obiektach które ogarnia się w kilka minut z fotką z łapska i wiska dalej.

Na ścianie wschodniej raczej trzeba noclegi ogarniać bo nie wiem czy tam wilki nie biegają :D

PostNapisane: 31 paź 2017, o 10:55 
Aktywność:
Aktywność:

Pojazd: Honda NTV Revere
Więc po rozmowie z Bastkiem Bieszczady mamy załatwione.
1. Na pewno trasę fajną ogarnie Nam.
2. Radzi jechać drogą 28 która jest widokowa co potwierdzi Milo i Viera.
3. Nocleg na łączce górskiej obok czystego strumyka z możliwością ogniska załatwi.

/mapkę usuwam ze względu na prywatność Hanysa, trasa jest uwzględniona w mapie ogólnej - patrz pierwszy post/

PostNapisane: 31 paź 2017, o 16:16 
Administrator

Pojazd: Honda VFR 800 FI 1998
Pierwszy post zaktualizowany o nową mapę i na końcu jest lista uczestników. Zaktualizowałem wyposażenie jakie wypadałoby mieć przy sobie... coś jeszcze?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]