Znaleziono 2 wyniki

autor: MikiZ75
10 stycznia 2020, 06:44
Forum: powyżej 1500cc
Temat: Dla kogo takie maszyny?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 24044
Zodiak:

Dla kogo takie maszyny?

Rozumiem, z tym, że ja mam 186 cm wzrostu więc na 600-etkach przyjmowałem pozycję embrionalną ;)
Ale fakt, faktem, że po 9 letniej przerwie, ruszając zakupioną Venture strasznie machałem kierownicą i wróciłem do sprzedawcy bo sądziłem, że mam zbyt niskie ciśnienie w przedniej oponie ale to jednak mi się ręce tylko trzęsły ;) Zresztą przesiadając się ze ścigacza na Cruiser-a o wadze 400 kg uczyłem się jeździć od nowa; w zasadzie to nadal mam świadomość, że jeszcze go nie opanowałem. GL akurat prowadzi się jak skuter; od dziwo sprawdziły się wszystkie pozytywne opinie o jego prowadzeniu i wyważeniu.
autor: MikiZ75
09 stycznia 2020, 18:40
Forum: powyżej 1500cc
Temat: Dla kogo takie maszyny?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 24044
Zodiak:

Dla kogo takie maszyny?

Tak jak wspomniał "Wicher"; wszystko zależy od tego co ktoś ma w głowie. Co prawda, prawdziwą jazdę zaczynałem na Jawie TS ale od razu po Jawie przesiadłem się na GPZ 900 - przepaść. Bestia okazała się do opanowania a pojemność była gwarantem bezpieczeństwa na zasadzie odkręcam i już mnie nie ma; mam na myśli wyprzedzanie.
Zawsze lubiłem ciężkie motocykle sportowe bo ich silniki nie są wyżyłowane przez co maja większą żywotność. Nie chodzi o to, żeby wykręcać silnik na maksa ale żeby móc odkręcić kiedy robi się gorąco. Moim wyśnionym motocyklem była Honda CBR 1100; BlackBird był i jest nadal dla mnie idealnym motocyklem. Jeździłem tym motocyklem nawet 50 km/h pokonując jakieś drogi między małymi wioskami; jeździłem szutrami, po łąkach; tak, tak; da się gdy kolega ma Transalpa ;)
Osobiście polecam większe pojemności ale nie jako pierwszy motocykl. Duża pojemność wymaga jednak już myślenia zarówno za siebie jak i za innych, bo odnoszę wrażenie, że młode pokolenie motocyklistów zapomina o zasadzie ograniczonego zaufania i liczą na to, że jadąc ponad 200 km/h ktoś wyjeżdżający z podporządkowanej ich widzi.