Znaleziono 2 wyniki

autor: szymekdan
08 maja 2018, 15:10
Forum: Relacje z wypraw i spotkań
Temat: I Moto-Tour de Pologne 2018
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 18474
Zodiak:

Re: I Moto-Tour de Pologne 2018

Temat nie mógł być zrealizowany w zeszłym roku z różnych powodów, w tym roku też nie może być wykonany w 100% (bo nie wszyscy są sprawni ;) ) ale jakoś damy radę. Zaktualizowałem informacje w pierwszym poście. Mapa jest jaka jest, trasa może się zmienić. Zasady są takie a nie inne, jeśli to komuś nie pasuje - trudno, dobrze że rozstajemy się teraz a nie w trakcie przejazdu. Niemniej wydaje mi się że spełnienie tych "warunków" to nie jest jakieś nie wykonalne czy utrudniające życie na tyle że nie da się jechać. Wręcz przeciwnie, ustalając takie a nie inne zasady wszyscy zainteresowani wiedzą czego można się spodziewać i godzą się na to albo nie i jadą gdzieś indziej. My na organizacji tego przejazdy nie bierzemy od nikogo ani złotówki więc jakiekolwiek roszczenia czy pretensje uważam za nie na miejscu. Zasady są znane, chętni je znają i się na nie godzą. A czy to są zasady, które zrujnują wyjazd? - będą zdjęcia, będą nagrania, filmy itd., będzie to można łatwo ocenić :)

Termin wyjazdu zbliża się nieubłaganie. Początek i koniec trasy to Opole a nie jak początkowo planowano okolice Raciborza - kolegów ze śląska proszę o kontakt bo trzeba będzie się dogadać co do spotkania się na śląsku i jechania dalej razem (bo bez sensu z waszej strony żebyście jechali do Opola żeby zaraz potem się wracać).
autor: szymekdan
20 czerwca 2016, 15:17
Forum: Relacje z wypraw i spotkań
Temat: I Moto-Tour de Pologne 2018
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 18474
Zodiak:

I Moto-Tour de Pologne 2018

Witajcie
Jak w temacie, organizuję wyprawę dookoła Polski dla motocyklistów posiadającymi motocykl o mocy 30KM wzwyż. Początkowo miała to być impreza również dla pojemności 125cc ale niestety, nie dysponuję dość dużą ilością urlopu aby móc sobie pozwolić na tak ślimacze tempo (sorki!!!). Chodzi o to, że do przejechania jest sporo drogi i prędkość przelotowa również będzie musiała być spora. Ponieważ trasa jest wyznaczona głównie bocznymi drogami, należy przygotować się na dużo przyspieszeń i nieco wyższe spalanie. Nie przewiduję prędkości przelotowych większych niż 130 km/h bo to jednak wyprawa turystyczna a nie wyścigi. Posiadacze większych i mocniejszych maszyn proszę to wziąć pod uwagę. Niemniej nie mam zamiaru się gramolić z prędkościami typu 70-80 km/h bo nie mam na to czasu. Jedziemy w kolumnie, chyba że sytuacja wymusi na nas inną formę jazdy.
Termin to 30.06-09.07.2018 r. i należy się do niej odpowiednio przygotować (zaplanować urlop i zabezpieczyć się materialnie itd. ;) ).
Szacunkowo wyprawa potrwa 10 ambitnych dni (wliczając w to czas na odpoczynek i zwiedzanie) i będzie kosztowała każdego uczestnika minimum 1500zł - w zależności od spalania waszych moto, cen noclegów (preferowany będzie nocleg przygodny na polanie pod lasem :P ) i tego co po drodze zakupimy, np. wyżywienie. Szczegóły poniżej, w arkuszu Excel, w który każdy może sobie klepnąć średnie spalanie swojego moto w trasie, procenty zapasu gotówki i wyjdzie przybliżona kwota jaka będzie potrzebna do pełni szczęścia.

Teraz konkretne dane do wyprawy:
- wymagany motocykl o mocy 30 KM lub większy;
- prędkość przelotowa nie większa niż 130 km/h;
- czas wyprawy: do 10 dni;
- termin: 30.06-09.07.2018 r.;
- Trasa po drodze jak na mapie: >>MAPA<<;
- noclegi: pod namiotami na polankach lub na wyznaczonych polach namiotowych z możliwością podłączenia prądu i węzłem sanitarnym (niekiedy te opcje nie są w cenie i są dodatkowo płatne); Zazwyczaj jest możliwość wynajęcia domku lub pokoju ale nie zawsze.

Wyposażenie jakie jest wymagane: wszelkie pozycje obowiązkowe jak i inne znajdziesz >>TUTAJ<<

Czas wyprawy do 10 dni:
Ten czas to tak naprawdę wielkość umowna. Na pewno nie przejedziemy tej trasy szybciej niż w 7 dni bo odcinki mają po 350-400 km bocznymi drogami! To jest po około 7-8 godzin dziennie w siodle! - to dość ambitny plan! Nie planuję ale po cichu myślę o 1-2 dniowej pauzie w bazie nad morzem z racji z tego, że jestem z południa i morze to dla mnie jednak jakaś atrakcja. Jeśli ktoś jest z nad morza i wolałby góry to można się dogadać i zrobić dłuższą pauzę w górach... właśnie stąd może zrobić się nie 8 a 10 dni. Więcej nie bo 12-go lipca musze być na weselu... :P

Wymagania organizacyjne:
Wszelkie zasady jakie obowiązują w czasie tej wyprawy znajdują się >>TUTAJ<<

Otwieram więc dyskusję. Zobaczcie sobie na mapę, przeanalizujcie koszty i jak będzie to w Waszym zasięgu to zapraszam. 9 dni: weekend + 5 dni roboczych + weekend). Naturalnie wszelkie inne uwagi mile widziane.

Oczywiście, jeśli coś się będzie zmieniało to będę aktualizował ten wątek. Nie trzeba będzie więc śledzić każdego wpisu, wystarczy odwiedzić pierwszy post i wszystko tu będzie ;)

Na koniec plik Excel do przeliczania sobie kosztów tej wyprawy. Pola oznaczone na zielono są polami edycyjnymi, gdzie wprowadza się dane wstępne do obliczeń (wstępnie wprowadziłem dane dla siebie i swojego moto). Pozostałych komórek nie ruszajcie bo są tam formuły, które automatycznie będą obliczały przybliżone koszty... mam nadzieję ze są dobre, w razie czego piszcie ;)

LISTA UCZESTNIKÓW:
1. szymekdan - VFR800
2. Kris - VStrom 650
3. Voia - NTV 650
4. Viera - CBF 600
5. Milo - BMW 1200GS
6. Tomek - GSX750
7. wolne miejsce
8. wolne miejsce
9. wolne miejsce
10. wolne miejsce>> PLANOWANA TRASA PRZEJAZDU<<