Znaleziono 1 wynik

autor: szymekdan
26 sierpnia 2016, 22:51
Forum: do 350cc
Temat: Czy warto kupować motocykl z taką pojemnością?
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 7775
Zodiak:

Czy warto kupować motocykl z taką pojemnością?

Witajcie
Jeśli 125cc to dla Was za mało a 600cc to za dużo to może warto zakupić coś pomiędzy... jakąś 300cc albo 400cc...
Pewnie pojawi się lawina komentarzy, że to strata czasu,najlepiej od razu kupić sobie jakąś 500cc albo 600cc a najlepiej litra bo taki motocykl na pewno szybko się znudzi. - Tak ale nie koniecznie. Nie każdy marzy o przyspieszeniach rzędu 1,8s do 100 albo dotykanie kaskiem do asfaltu przy pokonywaniu zakrętów. Naprawdę są ludzie, którzy chcą po prostu się przemieszczać. Powoli, tanio ale jak przyjdzie potrzeba odjechać od TIRa to żeby nie było z tym problemów - dla takich ludzi są właśnie takie motocykle. Nie oferują ponadprzeciętnych możliwości ale w rozsądnych rękach na pewno przyniosą wiele frajdy.

Oczywiście podróżowanie takimi maszynami po drogach publicznych to prawo jazdy kat. A2 lub A to konieczność, kategoria B to za mało. Jest to bardzo dobry wybór dla osób, które niedawno zdobyły odpowiednie uprawnienia lub które mają uprawnienia od lat ale miały wieloletnią przerwę w praktyce. Później oczywiście można zmienić motocykl na coś większego i mocniejszego ale może nie będzie takiej potrzeby, może właśnie ekonomia podróżowania i wcale nie takie byle jakie możliwości tych maszyn to będzie złoty środek...

Takie maszyny na pewno nadają się do codziennego użytku. Dojazd do pracy, jazda po mieście, poza miastem - nie ma żadnego problemu. Nawet motocykle o pojemności 125cc potrafią bez najmniejszych problemów rozwijać prędkości powyżej 100km/h więc tutaj jest po prostu lepiej. Problemy mogą się pojawić w przypadku niższych pojemności silnika, gdy podróżujemy z plecaczkiem i/lub z bagażem. Możliwości takiej konfiguracji radykalnie spadają i może się okazać, że prędkość przelotowa 110km/h zamieni się w prędkość maksymalną.

Zawsze jednak można zamienić taką maszynę na coś mocniejszego, o ile chęci będą i fundusze pozwolą.
Jakie są wasze opinie na temat maszyn o pojemności 126-350cc?