Znaleziono 2 wyniki

autor: szymekdan
01 września 2016, 11:08
Forum: Przedstaw się
Temat: Witam - Junak RS 125
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 16781
Zodiak:

Re: Witam - Junak RS 125

Z zębatką to mnie zaskoczyłeś. Ja trochę kombinowałem w tym temacie i moje zdanie na ten temat jest takie: http://jednosladem.pl/viewtopic.php?f=40&t=5#p22
(zapraszam do dołączenia do dyskusji bo jest o "ulepszeniach", czyli próbach tuningu)

Co do Varadero to nie jest ona taka zrywna i taka super jak jest to przedstawiane w necie. Mam kolegę, który ma Varadero i na starcie nie bardzo mi ucieka (a mam 15z założone), na prostej po 70km/h mi zaczyna odjeżdżać ale nie jest to jakaś duża różnica. Przypuszczam, że na 14z (fabrycznej) na starcie zostałby daleko z tyłu a później musiałby mnie gonić. Masa robi swoje. Mój Vmax 110 km/h a jego 120 km/h wiec różnica jest.
Nie ważne. Przesiadam się niedługo na coś dużego. Jakbym miał kupować drugi raz 125cc to kupiłbym Junaka. Nie wiem czy akurat RS 125 (chyba tak, za jakość wykonania i niezawodność) ale na pewno nie Romet, Keeway ani nic z tych rzeczy. Z całą pewnością RS 125 na długo będzie w mojej pamięci i zawsze będę miał bardzo pozytywne zdanie o tym motorku. Mimo swoich ograniczeń robi to co ma robić w sposób zaskakująco dobry i przede wszystkim niezawodny. A jak coś pójdzie nie tak w czasie jazdy czy parkowaniu... trochę drobnych z kieszeni i jeździmy dalej ;)
autor: szymekdan
01 września 2016, 07:40
Forum: Przedstaw się
Temat: Witam - Junak RS 125
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 16781
Zodiak:

Re: Witam - Junak RS 125

Witaj na pokładzie ;)
Jeszcze pewnie o tym nie wiesz... ale to był bardzo dobry wybór. Pilnuj tylko serwisowania, nie kombinuj z dyszami, wydechem itd. (bo to i tak nic nie da, no chyba tylko wyższe spalanie). Ja mam przekroczone zaledwie 3000 km (od kwietnia) a specjalnie jakoś kilometrów nie robiłem specjalnie dużo, głównie do pracy i od czasu do czasu jakiś dłuższy wypad na weekend. Kompletnie nic się nie dzieje, wszystko chodzi jak w zegarku... i nowy właściciel na pewno będzie zadowolony (bo kończę kat A i przesiadam się na coś większego).
Jeśli w przyszłości znudzi Ci się 125cc to docenisz to co kupiłeś po tym jak zasiądziesz na Yamaha XJ6 (jest w OSK i na egzaminach) - po minucie będziesz się czuł jak na junaku. Różnica to masa i moc, z czego masy nie czuć zaraz po ruszeniu z miejsca, do mocy trzeba się przyzwyczaić i ją szanować ;)