Znaleziono 1 wynik

autor: szymekdan
03 września 2016, 21:56
Forum: Sprzedam, Kupię, zamienię
Temat: JAK UMIESZCZAĆ TUTAJ OGŁOSZENIA - ZASADY
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 8961
Zodiak:

JAK UMIESZCZAĆ TUTAJ OGŁOSZENIA - ZASADY

W zasadzie technika dowolna ale...
Aby ujednolicić i usprawnić kupno / sprzedaż motocykli należy pamiętać o kilku sprawach:
1. Ogłoszenie umieszczone tutaj nie powinno nikogo wprowadzać w błąd, np.:
- treść ogłoszenia powinna być aktualna (jak to prosto zrobić: opis poniżej)
- zdjęcia muszą przedstawiać dany egzemplarz, nie umieszczać reklamówek poglądowych producenta lub innych zdjęć podobnych sprzętów;
- nie przepisujemy setek linii specyfikacji technicznej tylko link do strony producenta z takimi danymi, ewentualnie kilka podstawowych informacji. Opisujemy "ten konkretny" egzemplarz;
- nie zapomnij dopisać danych kontaktowych ;)
2. Jeśli transakcja została dokonana to należy zadbać o to aby potencjalny zainteresowany się o tym dowiedział zanim zacznie wykręcać numer telefonu (informacja poniżej jak o to zadbać)
3. Nie ukrywamy ŻADNYCH wad technicznych: jeśli były jakieś "przygody", jest coś do zrobienia - napisz o tym bo nie o to chodzi aby fundować komuś wycieczkę z drugiego końca Polski i ostatecznie go zniesmaczyć stanem technicznym jaki jest faktycznie. Pamiętaj, że nie ma sensu robić super-moto ze "średnio zajechanego" moto bo to wyjdzie przy oględzinach i jedynie zrobisz sobie negatywną opinię a taka opinia potrafi się ciągnąć BARDZO długo;
4. Forum jest jedynie medium, w którym umieszczamy ogłoszenia, nie dokonujemy tu żadnych transakcji. Kwestie transakcyjne i inne - są to sprawy cywilno-prawne pomiędzy sprzedającym i kupującym. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń sprzedawanych przedmiotów, odpowiada za to sprzedający zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, chyba że strony ustaliły inaczej.
5. Ogłoszenie oczywiście może zamieścić jedynie użytkownik tego forum z zachowaniem regulaminu tego forum (np. pierwszy post powinien być w dziale "przedstaw się") i zasad "nie pisanych" (np. kultura słowa, nie obrażanie nikogo, nie wylewanie swoich frustracji życiowych na kogoś itd.). Wszelkie naruszenia w tym względzie mogą być (i powinny!) zgłaszane do administracji (w prawym dolnym narożniku każdego postu jest przycisk z ikonką wykrzyknika... ;) ).
6. Administrator ma prawo usunąć część lub całość ogłoszenia w wypadku naruszenia regulaminu tego forum lub stwierdzenia innych nieprawidłowości, np. próba oszustwa, "gra słówek", sprzedaż przedmiotów niewiadomego pochodzenia itp.
7. Pod każdym ogłoszeniem można pisać komentarze w formie odpowiedzi. Krytyka sprzedawanego przedmiotu MUSI BYĆ poparta wcześniejszymi oględzinami i ma być konkretna, poparta konkretnymi argumentami (a nie "bo tak", "bo mi się nie podoba", "wydaje mi się..." itp.). Opisujemy konkretny egzemplarz więc uwagi typu "nie kupujcie ścigacza bo enduro jest lepszy" nie są mile widziane (to indywidualna sprawa kto i co preferuje).
8. Administracja tego forum zastrzega sobie możliwość zmiany lub rozszerzenia powyższych zasad. Zmiany te obowiązywać będą od momentu ich opublikowania tutaj. Każdy użytkownik forum, który umieszcza tu ogłoszenie MA OBOWIĄZEK się do nich stosować.
9. Poważne naruszenia np. sprzedaż kradzionych przedmiotów lub inne przestępstwa (musisz mieć pewność bo to poważne oskarżenia!), proszę kierować bezpośrednio do organów ścigania (tel 997 lub 112). O zaistniałej sytuacji proszę mnie poinformować (PW) abym miał możliwość zabezpieczenia materiałów z tego forum. Proszę nie informować autora takiego ogłoszenia (sprzedającego) bo z pewnością będzie próbował natychmiast zacierać ślady swoich poczynań - kontrola odpowiednich organów ma być dla niego "niespodzianką" ;)

Ja nie mam zamiaru bawić się w żandarma więc co napiszesz - Twoja sprawa i Twoja odpowiedzialność. Niemniej jak będzie trzeba reagować - zareaguję!

JAK ZADBAĆ O AKTUALNOŚĆ OGŁOSZEŃ NA TYM FORUM: (propozycja)
Zapewne sprzedawany motocykl lub inny sprzęt, jest wystawiany równolegle w innych portalach (OLX, OtoMoto, Allegro itd.). Proponuję zrobić następująco:
1. Na tym forum robimy opis ze zdjęciami "na wyjściowo", czyli opisujemy dany egzemplarz w pełni od A do Z, dajemy linki do filmów (tegoż egzemplarza a nie jakiegoś "podobnego"!), dodajemy linki do specyfikacji technicznych itd.
2. Na stronach komercyjnych (OLX, OtoMoto i innych) umieszczamy krótki opis plus odnośnik do tego forum, do wybranego wątku, gdzie umieściłeś opis z pkt 1. Zaznacz tam, że "aktualność" ogłoszenia będzie zamieszczana na tym forum. Takich stron może być dziesiątki, nie ma to znaczenia.
3. Jeśli dojdzie dotransakcji i np. motocykl zostanie sprzedany, należy wejść w edycję postu, w którym zamieściłeś szczegółowy opis z pkt 1 i opatrzyć go dużym i czytelnym komentarzem "SPRZEDANY" (w tytule lub na początku treści) - tyle! ;)
Oczywiście forma i sposób zarządzania treścią zależy od Ciebie, ja jako administrator niczego nie narzucam. Równie dobrze można zrobić pełny opis ze zdjęciami na innym portalu a tutaj na forum umieścić jedynie link do tego... kto co woli ;)

POWODZENIA!