Znaleziono 1 wynik

autor: szymekdan
23 września 2016, 19:09
Forum: Gadżety
Temat: Interkom ze smartfonów i zestawów słuchawkowych (WiFi)
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 5683
Zodiak:

Interkom ze smartfonów i zestawów słuchawkowych (WiFi)

Każdy, kto chociaż raz jechał w parze z innym motocyklistą lub w większej grupie, na pewno chciałby porozmawiać sobie w czasie jazdy. Można oczywiście zakupić gotowe zestawy do montażu w/na kasku ale to rozwiązania niekiedy przekraczające ceną wartość samego kasku... a nie każdego na to stać, zwłaszcza w naszym pięknym kraju.
Tanią i całkiem funkcjonalną alternatywą jest wykorzystanie tego co każdy ma pod ręką - smartfona, zestawu słuchawkowego, sieci WiFi no i odpowiedniego oprogramowania. Te cztery rzeczy w zupełności wystarczą aby zbudować całkiem użyteczną sieć, która pozwoli na komunikację pomiędzy użytkownikami tej sieci - w tym wypadku motocyklistami.

Szczegóły tego rozwiązania, jego wady i zalety znajdziecie >>TUTAJ<<

Aktualizacja sierpień 2020:
Poza UE powyższy sposób będzie działał na pewno lepiej niż nic. Ale pamiętajcie: większa przerwa między wami i łączność pada. A samoczynnie się nie podniesie. Więc każdorazowo trzeba się zatrzymać, podłączyć do sieci WiFi, uruchamiać aplikację... czyli co drugie rondo!
Na terenie UE a zwłaszcza w Polsce powyższy sposób jest raczej bez sensu bo jest z nim więcej kłopotów niż pożytku. W związku z tym, że w zasadzie każdy ma smartfon w kieszeni z dostępem do internetu, proponuję korzystać z dużo lepszego rozwiązania. Szczegóły >>TUTAJ<<