Znaleziono 1 wynik

autor: szymekdan
13 sierpnia 2016, 11:23
Forum: KATALOG MOTOCYKLI
Temat: Ile pali dany motocykl?
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2518
Zodiak:

Ile pali dany motocykl?

Jakie jest spalanie motocykla? - na to pytanie pewnie będzie tyle odpowiedzi ilu jest użytkowników motocykli. To zależy od bardzo wielu rzeczy, np. mocy i pojemności silnika oraz czasu jaki motocykl jest użytkowany podczas przyspieszania, szczególnie tego dynamicznego. Bardzo często jest tak, że motocykl jest użytkowany na torze (lub w warunkach zbliżonych ;) ), gdzie dominuje agresywna jazda i spalanie nie spada poniżej 10l/100km a po jakimś czasie ten sam egzemplarz zmienia właściciela, zostaje okufrowany i jako turystyk zaczyna spalać w rękach spokojnego turysty poniżej 5l/100km, bez żadnych dodatkowych modyfikacji!

Gdzie więc szukać miarodajnych, niezależnych i w miarę rzetelnych wyników dla danego modela? - jest taka strona:

www.motostat.pl

... gdzie między innymi można sobie sprawdzić średnie spalanie danego modelu motocykla. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych faktów:
1. Strona jest darmowa, można się w niej bezpłatnie zarejestrować i wprowadzać dane dla własnego pojazdu - w ten sposób gromadzone są dane do statystyk;
2. Strona ma już tysiące aktywnych użytkowników, więc większość statystyk jest w miarę miarodajna.
3. Dane tam gromadzone nie zawierają oficjalnych danych spalania, podawanych często przez producentów (na podstawie różnych badań laboratoryjnych) ale dane uzyskane przez użytkowników w czasie eksploatacji pojazdów.
4. W związku z tym, że dane wprowadzane są przez zwykłych ludzi to należy mieć na uwadze, że niektórzy mogą mieć problem z właściwym wprowadzaniem prawidłowych wartości, np. dane tankowania w stosunku do przejechanych kilometrów, co może generować różne dziwne ( nie prawdziwe) wyniki.
5. W związku z powyższym proszę tych statystyk nie brać dosłownie, proszę brać na nie odpowiednią poprawkę.

Sam korzystam z tej strony wpisując z paragonu dane tankowania, uzyskując w ten sposób dane średniego spalania dla mojego motocykla. Polecam, bardzo przydatna strona.
Niestety lepszych stron nie znalazłem. Ma ktoś jakieś propozycje? Ewentualnie jakiś komentarz do tego postu czy strony motostat.pl... ;)