Uchwyt do smartfona na motocykl

Miejsce na opisy wszelkiego rodzaju dodatków, które nie koniecznie wpływają na techniczne możliwości pojazdu ale znacząco poprawiają komfort podróżowania
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Uchwyt do smartfona na motocykl

Post autor: szymekdan » 28 kwietnia 2022, 10:31

Bardzo często widzę w mediach społecznościowych pytania o jakiś sprawdzony i dobry uchwyt do telefonu / smartfona. Kilka lat temu gdy zaczynałem swoją przygodę z poważnym motocyklem również miałem takie dylematy. Montowałem na swoich motocyklach przeróżne uchwyty. Jedne były dobre inne całkiem nie trafione.

Od kilku sezonów jeżdżę z bardzo prostym rozwiązaniem, które można zastosować na każdym motocyklu. Jest to prosty stelaż pod lewe lusterko i metalowy uchwyt na smartfon:
Screenshot_20220428-094929_Chrome.jpg
Screenshot_20220428-095104_Chrome.jpg
1bd3259b4fc79187485c1dbb9c37.jpg
Do mojego motocykla nie ma dostępnego stelaża pod szybę (Triumph Tiger 1050). Musiałem więc szukać innych rozwiązań. Przeszukując zasoby internetu trafiłem właśnie na rozwiązanie pod lewe lusterko. Po zamontowaniu tego niemal od razu to do mnie trafiło. Nie przypuszczałem, że to rozwiązanie jest o wiele bardziej wygodne i praktyczne niż montaż nawigacji pod szybą. Jest to jak dla mnie idealne rozwiązanie. Smartfon mam cały czas pod ręką, ekran mam na takiej samej wysokości jak mocowanie pod szybą tylko bliżej. Do tego pęd powietrza nieustannie chłodzi smartfon, co jest bardzo ważne w upalne dni, zwłaszcza na południu Europy.
Uchwyt jest całkowicie metalowy co gwarantuje bezawaryjną pracę przez bardzo długi czas. Dodatkowo konstrukcja samego uchwytu powoduje, że smartfon trzymany jest mocno jakby był przykręcony w imadło. Nie ma szans żeby odpadł w czasie jazdy. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to grubość smartfona (z etui, jeśli tak chcesz go zamocować) bo "łapki" chwytające smartfon są ograniczonej długości, niestety. Grube smartfony albo smartfony w grubym etui mogą nie być stabilnie złapane. Dlatego należy na to zwracać uwagę. W przypadku zdecydowanej większości współczesnych smartfonów które raczej są "slim" nie ma najmniejszego problemu. Natomiast problem może wystąpić ze starszymi konstrukcjami. Np. mój Samsung Galaxy Note 4 mieści się w ten uchwyt tylko bez etui. Z kolei nowszy Samsung Galaxy S8+ daje się bezproblemowo złapać nawet z grubym i pancernym etui. Jest to więc kwestia grubości smartfona i trzeba na to zwracać uwagę.
Są dostępne wersje tego uchwytu z wbudowaną ładowarką USB co teoretycznie załatwia temat ładowania smartfona w czasie jazdy. Niestety to tylko teoria. Praktyka jest taka, że te wbudowane ładowarki są bardzo nędznej jakości. Bardzo często jest tak, że jadąc z włączonym ekranem, pomimo podłączonej ładowarki smartfon mimo wszystko się rozładowuje. Przyczyny mogą być dwie: słaby lub uszkodzony kabel albo właśnie słabiutka ładowarka USB. Dlatego ja używam osobnej ładowarki ze sprawdzoną wydajnością (z funkcją szybkiego ładowania i wydajnością minimum 10 W) i do tego porządny kabel z certyfikatem na minimum 2,5A. Te dwie rzeczy zapewniają mojemu smartfonowi nieustanny dopływ energii w wystarczającej ilości a nawet z niewielkim zapasem. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne i informacje jak szukać dobrych ładowarek USB na motocykl, zapraszam do tekstu tutaj :
viewtopic.php?f=21&t=288

Zachęcam do komentowania i dzielenia się własnymi doświadczeniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ