Ile pali dany motocykl?

To miejsce dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę na motocyklu lub przesiąść się na coś większego... ale nie wiedzą co wybrać. Jeśli już jeździsz, pochwal się maszyną!
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Posty: 386
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

Ile pali dany motocykl?

#60

Post autor: szymekdan » 13 sierpnia 2016, 11:23

Jakie jest spalanie motocykla? - na to pytanie pewnie będzie tyle odpowiedzi ilu jest użytkowników motocykli. To zależy od bardzo wielu rzeczy, np. mocy i pojemności silnika oraz czasu jaki motocykl jest użytkowany podczas przyspieszania, szczególnie tego dynamicznego. Bardzo często jest tak, że motocykl jest użytkowany na torze (lub w warunkach zbliżonych ;) ), gdzie dominuje agresywna jazda i spalanie nie spada poniżej 10l/100km a po jakimś czasie ten sam egzemplarz zmienia właściciela, zostaje okufrowany i jako turystyk zaczyna spalać w rękach spokojnego turysty poniżej 5l/100km, bez żadnych dodatkowych modyfikacji!

Gdzie więc szukać miarodajnych, niezależnych i w miarę rzetelnych wyników dla danego modela? - jest taka strona:

www.motostat.pl

... gdzie między innymi można sobie sprawdzić średnie spalanie danego modelu motocykla. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych faktów:
1. Strona jest darmowa, można się w niej bezpłatnie zarejestrować i wprowadzać dane dla własnego pojazdu - w ten sposób gromadzone są dane do statystyk;
2. Strona ma już tysiące aktywnych użytkowników, więc większość statystyk jest w miarę miarodajna.
3. Dane tam gromadzone nie zawierają oficjalnych danych spalania, podawanych często przez producentów (na podstawie różnych badań laboratoryjnych) ale dane uzyskane przez użytkowników w czasie eksploatacji pojazdów.
4. W związku z tym, że dane wprowadzane są przez zwykłych ludzi to należy mieć na uwadze, że niektórzy mogą mieć problem z właściwym wprowadzaniem prawidłowych wartości, np. dane tankowania w stosunku do przejechanych kilometrów, co może generować różne dziwne ( nie prawdziwe) wyniki.
5. W związku z powyższym proszę tych statystyk nie brać dosłownie, proszę brać na nie odpowiednią poprawkę.

Sam korzystam z tej strony wpisując z paragonu dane tankowania, uzyskując w ten sposób dane średniego spalania dla mojego motocykla. Polecam, bardzo przydatna strona.
Niestety lepszych stron nie znalazłem. Ma ktoś jakieś propozycje? Ewentualnie jakiś komentarz do tego postu czy strony motostat.pl... ;)ODPOWIEDZ