Co wybrać? (motorower)

Dział dla wszystkich, którzy rozglądają się za motorowerem lub mniejszymi wynalazkami ;)
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Posty: 386
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

Co wybrać? (motorower)

#213

Post autor: szymekdan » 26 sierpnia 2016, 22:27

Witajcie
Oczywiście motorower to nie motocykl ale ta maszyna również ma swój urok... od czegoś trzeba zacząć a zdecydowana większość motocyklistów zaczynała właśnie na motorowerach. Doświadczenia tu zdobyte można po części przenieść na poważniejsze maszyny, np. umiejętności manualne (sprzęgło, hamowanie prawą ręką, zmiana biegów itp.).
Skoro chcesz kupić motorower to powodów może być kilka:
1. Do codziennego użytku, zamiast rowera - tutaj rozglądaj się za popularnymi modelami miejskimi, które są proste w obsłudze i ewentualne naprawy będą tanie i szybkie. Motorower musi być tani w eksploatacji, niezawodny i co za tym idzie nie powinien mieć niepotrzebnych wodotrysków.
2. Do jazdy w terenie - tutaj można sobie sprawić jakiś motorower kross czy enduro... ale pamiętaj, że to pojeność 50cc i skakanie po muldach na wysokość 15m nie wchodzi raczej w grę. Co najwyżej zjazd z 15 metrowej skarpy :P
3. Na prezent dla dziecka - motorower raczej powinien być nowy... ale nie każdego stać na taki gest... umówmy się, jeśli dzieciak bardzo pragnie motoroweru to bardzo ucieszy się każdego motoroweru. Tutaj bardzo ważny jest wygląd. O bezpieczeństwo nie ma za bardzo się co martwić bo 50cc raczej nie powinno zrobić większej krzywdy niż rower.
4. Do turystyki - jakkolwiek dziwnie to może brzmieć ale są osoby, które pokonują setki kilometrów na motorowerze. No cóż, jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. A powodów takiego stanu rzeczy może być wiele: za słaby wiek na prawo jazdy kat. A1 lub zwyczajnie brak gotówki... Jaki motocykl wybrać? - lekki bo te 50cc musi pociągnąć (oprócz samego motorka) motocyklistę i jego bagaż. Co do bagażu to proponuję pakować się z umiarem... ;)

Jakieś inne powody chęci posiadania motoroweru?ODPOWIEDZ