Honda Varadero XL 125 V

Dział dla wszystkich, którzy rozglądają się za motocyklem 125cc i nie mniejszej niż 51cc
Awatar użytkownika
Patryk
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 1
Motocykl: Honda CBF SA

Honda Varadero XL 125 V

Post autor: Patryk » 12 czerwca 2016, 04:12

Witam! To może krótko i na temat:
Info: Honda Varadero XL 125 V versja DE LUXE - rocznik 2008 - pierwsza rejestracja 05.05.2009 roku. Sezon 2015 jeździłem nowym Junakiem 123, motor spisywał się bardzo dobrze, jednak szukałem czegoś większego i pod koniec roku kupiłem Varadero :) Naszukałem się dość sporo, przeleciałem z 10-15 różnych, aż końcu znalazłem to czego szukałem w" zimowej" cenie :) Jestem pierwszym właścicielem w kraju od 28.01.2016 roku.

Wyposażenie i dodatki przy zakupie: grzane manetki, szyba turystyczna, akcesoryjna kanapa, stopka centralna, pług pod silnik, srebrne otoczki zegarów, nowy napęd, wymiana oleju i płynów.

Moje dodatkowe doposażenie: tłumik Dominator, gmole firmy HEED, handbary Racetech-a, kufer K-Max, opony pirelli scorpion trail, gniazdo USB, alarm.

Do tej pory zrobiłem ok. 5500 km i muszę powiedzieć ze jest bardzo wygodny. Pozycja za kierownicą wyprostowana, dostojna więc można spokojnie jechać w dalsze trasy. Ciężar motocykla na poziomie 157-183 kg zalany płynami ( zależy jak piszą ) pozwala dosyć komfortowo jeździć podczas silnego wiatru. Spalanie na poziomie 3,3 - 3,7 litra na 100 km. Silnik jest bardzo elastyczny, można spokojnie na 5 biegu jechać 40-50 km/h i odkręcając manetkę gazu bez problemu wkręca się na obroty - co jest bardzo przydatne w mieście, gdyż nie musimy co chwile redukować biegów. Przyspieszenie na przyzwoitym poziomie pozwala spokojnie ustawiać się na światłach na "pole position" Prędkość maksymalna przy dobrych warunkach jaką udało mi się już kilka razy osiągnąć to do odcięcia paliwa - licznikowe 130 km/h. W normalnych warunkach bez większych problemów 120 km/h. Prędkości przelotowe 100 - 110 km/h. Skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze z należytym oporem bez żadnego przypadku wbicia miedzy biegu. Jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń co do użytkowania i sprawuje się bardzo dobrze. Jedynie czego mi trochę brakuje to może większego przyspieszenia. Ale jak będzie okazja to przetestuje jak sobie radzi od 0 do 100 km/h. To by było na tyle odnoście moich dotychczasowych doświadczeń.
Pozdrawiam! LwG!

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Re: Honda Varadero XL 125 V

Post autor: szymekdan » 13 czerwca 2016, 13:35

fajniutki :)