Czy taki motocykl jest dla każdego?

Dział dla wszystkich, którzy rozglądają się za motocyklem do 750cc i nie mniejszej niż 501cc
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Posty: 386
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

Czy taki motocykl jest dla każdego?

#218

Post autor: szymekdan » 26 sierpnia 2016, 23:36

Motocykle o pojemności 500-750cc to już są maszyny, które nie wybaczają zbyt wiele. Oczywiście są maszyny o mniejszej mocy, które są "udomowione" ale w większości przypadków to są mocne maszyny. Na pewno nie należy sobie takiej maszyny sprawiać po bardzo długiej przerwie, zwłaszcza gdy wcześniej jeździliśmy na czymś tak małym jak motorower czy 125cc. Tutaj już powoli żarty się kończą i jak ktoś nie panuje nad sprzęgłem, gazem i hamulcem - będzie miał problemy.

Są to motocykle dla osób, które są zdecydowane zostać motocyklistami z krwi i kości, nie koniecznie z tej najwyższej półki. Koniecznie jednak muszą posiadać już znaczny bagaż doświadczenia bo motocykle nie rzadko oferują moc ponad 100KM i opanować takie stadko kucyków to zadanie zdecydowanie nie dla początkujących amatorów jednośladów.

Decydując się na maszynę o mocy 65KM i więcej należy zapewnić sobie wcześniej wspomniany bagaż doświadczeń. Nie musi on być wielki, zdobywany na mniejszych maszynach, pokonując tysiące kilometrów. Obecnie każdy ośrodek szkolenia kierowców dysponuje maszynami Yamaha XJ6, na których można sobie pojeździć za odpowiednią opłatą, bez konieczności zakupu motocykla. Do tego mamy zapewnioną fachową pomoc w postaci wykwalifikowanego instruktora, który pomoże wyeliminować błędy. A błędy popełnia każdy, zwłaszcza jeśli była długa przerwa w prowadzeniu motocykla lub nie mamy żadnego doświadczenia z takimi motocyklami. Jest to dobra i tania alternatywa dla opcji kupowania słabszej maszyny do nauki.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?ODPOWIEDZ