Bałkany 2022

Jeśli masz jakiś pomysł na zorganizowanie wyprawy lub jakiegoś spotkania czy zlotu to pisz o tym w tym miejscu
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 27
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 202x ?

Post autor: szymekdan » 23 listopada 2020, 13:25

Reanimuję pomysł przejechania tej trasy. Oczywiście z sytuacją epidemiologiczną jesteśmy w... ciemnym lesie i światła nie widać ale...
Mam nadzieję, że do wakacji '2021 sytuacja uspokoi się na tyle, że będzie można to przejechać w sposób w miarę normalny. Wprowadziłbym jednak kilka istotnych zmian organizacyjnych:
- musimy określić miejsce, od którego chcemy zwolnić i relaksować się przejazdem. Do tego miejsca po prostu przelecimy autostradami bo naprawdę szkoda czasu na lokalne drogi Czech, Słowacji, Węgier itp. Ewentualnie po drodze zaliczylibyśmy transfogarską w Rumunii bo jest w miarę po drodze. Dzięki temu nie będzie potrzeby robić kilometrów na siłę w ciągu dnia. Minus jest taki, że dwa pierwsze dni będą stosunkowo ciężkie i mało ciekawe (bo nie liczę że wszyscy dadzą radę to strzelić "na raz"). Jedyny cel to jak najszybciej "teleportować się" na jakieś ciekawe miejsce startu, gdzieś nad morzem...?
- nie jedziemy blisko siebie bo rok 2020 pokazał, że to najlepsza droga do nieszczęścia i niepotrzebnie nerwowych sytuacji;
- rezygnujemy ze spania w namiotach "na siłę". Noclegi w kwaterach prywatnych są na tyle przystępne, że damy radę;

Jak będzie co najmniej dwóch chętnych to uruchomię system komunikacji niezależny od modelu posiadanego interkomu i ilości gadających. Wymagania to: interkom w kasku (nawet taki najtańszy), smartfon z dostepem do internetu w krajach UE. Transfer dzienny na gadanie (około 8 godzin dziennie), klikanie po mapach i inne codzienne pierdoły to około 150 MB (bez filmów) - sprawdziłem to w sezonie 2020 w czasie 2-dniowego tripu do Czech więc to nie zrujnuje niczyjego budżetu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet: nie musimy "się parować" co w praktyce jest bardzo czasochłonne (i wnerwiające). Rozmowy mogą być prowadzone bez przerwy bez względu na odległość między nami. Dołączyć do tej rozmowy może każda osoba, która będzie znała hasło... również ktoś z rodziny w Polsce będzie mógł nas posłuchać i z nami pogadać. Minusem jest dość mocno grzejący się smartfon i szybko padająca bateria. W związku z tym dobra ładowarka i dobry kabel to absolutne minimum żeby na tym jechać wiele dni. Ja mam (i Wam proponuję) pociągnięte 12V do kufra centralnego, gdzie mam dobrą ładowarkę USB. Smartfon leży sobie w kufrze, nie grzeje się od słońca, bezproblemowo jest połączenie przez BT z zestawem w kasku. W tle można sobie puścić ulubioną muzykę z plików MP3. Bezproblemowo można odbierać połączenia telefoniczne, po zakończeniu rozmowy system błyskawicznie powraca do rozmowy grupowej. Jak dla mnie same plusy, za wyjątkiem grzejącego się smartfona.

Czekam na Wasze opinie ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 27
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2022

Post autor: szymekdan » 31 sierpnia 2021, 14:22

W 2020 i 2021 roku nie wyszło z przyczyn ogólnie znanych. W 2022 roku jedziemy. Niech się dzieje co chce. Wstępnie określam termin wyjazdu na maj. Po przemyśleniu tematu uznałem, że pakowanie się na południe Grecji w środku lata w kombinezonach motocyklowych to samobójstwo. Liczę na to, że w maju słońce nie będzie chciało nas zamordować a wiosna będzie tam już na tyle zaawansowana, że będzie świetnie. Efektem ubocznym będą też inne ceny bo maj jest poza sezonem. minusem będzie to, że raczej może być problem ze świeżymi owocami przy drodze... pamiętam ich smak z lipca 2018 roku i szkoda by było tego nie skosztować ale może się uda.
Poza tym powinno być bardzo OK. Słońce powinno już mocno świecić ale temperatura nie powinna nas mordować. I liczę na to, że będzie mało deszczu aczkolwiek tego do końca nigdy nie wiadomo.
Jednym słowem: maj 2022 r.

ODPOWIEDZ