Bałkany 202x ?

Jeśli masz jakiś pomysł na zorganizowanie wyprawy lub jakiegoś spotkania czy zlotu to pisz o tym w tym miejscu
Awatar użytkownika
Norbas
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 11
Motocykl: Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Bałkany 2020

Post autor: Norbas » 16 stycznia 2020, 22:27

No i o to chodzi.Ciuchy moje to RST adventure 3 pro series jasne z czerwonymi wstawkami.Kask Airoh rev oddałem na gwarancji bo skóra na wyściółce popękała i zamek się przycinał od szczęki.Długo nie ma odzewu.Jutro zadzwonię do tego sklepu co kupiłem.Nie jest to schubert ale calkiem fajny garnek.Interkom mam Cardo Scala Rider Packtalk.Chyba kompatybilny z twoją Seną.Kumpla chinola sparował to jest uniwersalny.Nabyłem materac ale Mnie zmartwiłeś bo ma coś koło 6 cm grubości moze być słabo.Z opinii chwalą go zobaczymy.

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 25
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 16 stycznia 2020, 23:07

Ja uzywam 3ci rok coś takiego: https://allegro.pl/oferta/wygodny-mater ... 7782828394

Jak na razie nie łatany i nie zanosi się na to.
Jak widzisz śmieszne pieniądze. Do tego pompka elektryczna na 12V do gniazda zapalniczki. Też za kilkanaście zł.

Po złożeniu zajmuje około 20x20x5 cm tak na oko. Dzięki tej pompce mam materac w ciągu 5 minut. Składanie też niewiele więcej. A spanie jak na materacu w domu, bez względu na podłoże

Awatar użytkownika
Norbas
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 11
Motocykl: Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Bałkany 2020

Post autor: Norbas » 17 stycznia 2020, 10:09

O to jest konkret.Zamawiam będę miał dwa.

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 17 stycznia 2020, 11:55

kup sobie komplet u tego samego sprzedawcy:>>MATERAC<< i >>POMPKA<<
Jak masz Smart w allegro to nie zapłacisz za przesyłkę. Jakby się okazało, że suma zakupów nie przekroczyła 40zł to wybierz jakiś inny materac. Są droższe... może jakieś lepsze, nie wiem.
https://allegro.pl/uzytkownik/www_bigbi ... 27&order=p

Awatar użytkownika
Infinity
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 6
Motocykl: DL650
Zodiak:

Bałkany 2020

Post autor: Infinity » 17 stycznia 2020, 14:06

Kurtki pewnie wezmę dwie
W zeszłym roku miałem i było w sam raz
Polska i poniżej było chłodno. Na godzlinę 2 jazdy ok
Ale cały dzień jazdy wychłodzi w Rumunii góry również chłodno i mokro, a na upał mesch biorę, oraz spodnie kurtka przeciwdeszczowe na wierzch. Matę raczej samopompującą będę brał już używałem. 👊

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 17 stycznia 2020, 17:00

Ja to samo. Dwa zestawy: na zimne i gorące dni. Do tego odzież termoaktywna, na dół jakiś dodatkowy ocieplacz a na górę bluza z polaru. I to w zasadzie będzie wszystko co będę mógł założyć na moto i koło namiotu. Z cywilnych rzeczy to klapeczki, buty do chodzenia w wodzie (uwaga na jeżowce w Adriatyku!) i jakieś krótkie spodenki do zwiedzania. Jak będzie miejsce to lekkie adidaski. Nic więcej. Oczywiście bielizna ;)

Awatar użytkownika
MikiZ75
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 3
Motocykl: GL 1800 + Venture 1300
Zodiak:

Bałkany 2020

Post autor: MikiZ75 » 17 stycznia 2020, 21:21

Jako kibic, dodam trochę o Serbii, która mnie osobiście w 2014 zachwyciła. Byłem co prawda na wycieczce zorganizowanej ale zachwyciła mnie serdecznością ludzi, jest zielona i jeszcze (przynajmniej te 6 lat temu) była mało skomercjalizowana w porównaniu do Chorwacji. Co prawda ma to swój minus w postaci małej bazy turystycznej ale ma swój urok, że nie za wszystko trzeba płacić. No i nie wspomną o pięknych dziewczynach bo Serbki zdecydowanie są ładne
;)
Nie wiem ile będziecie mieć czasu na zwiedzanie ale polecam.
1. Subotica - urokliwe miasto pełne ciekawej architektury. Ratusz z wieżą widokową oraz ogromna synagoga. Dużo kamienic ma elementy ceramiki, które dodają uroku i nadają kolorów; prawie jak u Gaudiego ;)
2. Nowy Sad - w większości nowoczesna aglomeracja, miasto pełne studentów ale nad miastem, po drugiej stronie Dunaju góruje Twierdza przypominająca tą z Kłodzka czy Srebrnej Góry.
3. Belgrad - hmm...wiadomo; stolica i największe miasto Serbii. Byłem chyba trzykrotnie i zazwyczaj standardowo: bodajże największa cerkiew na świecie albo cerkiew o największej kopule - jakoś tak, oraz Twierdza Kalemegdan ale to też nowoczesna aglomeracja i trochę przytłaczająca.
Z tych trzech wymienionych przeze mnie zdecydowanie najbardziej mi podobała się Subotica.

4. Jadąc z Belgradu na wschód wzdłuż Dunaju jest Zamek Golubac. Jest to w części gdzie Dunaj tworzy granicę pomiędzy Serbią a Rumunią. Drogi kręte, wzniesienia i zapierające dech widoki. Ha... właśnie zacząłem pisać, że twierdza ta jest już ruiną i częściowo pod wodą ponieważ po utworzeniu zapory poziom wody podniósł się o kilka metrów a tu na zdjęciach z google maps widzę, że ją odbudowują; cóż w końcu to kilka lat. Obok jest źródełko i tablica pamiątkowa zdaje się w języku serbskim i polskim upamiętniająca Zawiszę Czarnego a w zasadzie Jego zgładzenie właśnie w tym zamku.

5. Na południowym zachodzie polecam okolice Mokrej Góry gdzie można zobaczyć zarówno Drvengrad czyli drewniane "miasteczko" a w zasadzie wioska, stworzona dla potrzeb filmu 'Życie jest cudem" przez Emila Kusturicę oraz Sarganska Osmica. Jest to kolejka wąskotorowa, która wspina się na sam szczyt góry. Gdybyście skorzystali z tej kolejki to polecam stanąć na samym końcu czyli początku, bo zdaje się, że kolejka pcha wagoniki pod górę. Można wówczas stać na zewnątrz i poczuć wiatr we włosach ;)
Polecam obejrzeć sobie koniecznie ten film ('Życie jest cudem") przed wyjazdem co przybliży Wam trochę Serbów i ich poczucie humoru.

Stamtąd, na zachód już Bośnia i Hercegowina ale to innym razem ;)

6. Bardziej na południu Serbii polecam Kanion Uvac. Jest to rezerwat z niesamowitymi widokami, poza tym jest to największe (tylko gdzie ??hmm) siedlisko sępów - oczywiście chronionych. Nie wiem jak wygląda to obecnie ale 6 lat temu można było płynąć meandrami rzeki Uvac na łódeczkach ale można też było pojechać busikami 4x4 i spoglądać z góry na te meandry. Kosztowało to wówczas stosunkowo nie dużo.

Być może przez te kilka lat (jak wspomniane wcześniej ruiny zamku) i w Serbii dużo się zmieniło ale dzięki temu wpisowy wróciły wspomnienia ;)

Pamiętam jeszcze, że zarówno w Serbii jak i w Chorwacji woda z ujęć miejskich nadawała się bezpośrednio do picia. Szczególnie ta w Chorwacji; "przefiltrowana" przez wapienne skały.

A w Chorwacji polecam koniecznie w drodze powrotnej zahaczyć o Trogir; oczywiście mam na myśli stare miasto.

Tak sobie myślę, że dobrze by było abyście przemyśleli czy aby ten budżet nie zwiększyć o możliwość zwiedzenia czegoś po drodze; oczywiście gdy będziecie ładniej pachnieć ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 17 stycznia 2020, 21:32

no i git! Punkty zdecydowanie będą dodane do mapy ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 26 stycznia 2020, 23:02

Zdaje się, że któryś z Was pytał o sprzęt jaki zabrać ze sobą...
Postanowiłem się podzielić tym co ja ze sobą zabieram. Być może komuś się taka wiedza przyda, może ktoś znajdzie coś przydatnego dla siebie (...) ;)
Za wyjątkiem kuchenki gazowej, są to stosunkowo tanie rzeczy. Jak nie muszę to nie wydaję więcej pieniędzy niż jest to konieczne ;)
Kuchenka kupiona w decathlonie, tak trochę z przypadku. Przepłaciłem ale zauważyłem to dopiero w domu jak spojrzałem na rachunek... pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą... Ale przynajmniej jest porządna, działa znakomicie i na pewno wystarczy na długo.

Temat znajduje się >>TUTAJ<< i jakieś pytania, sugestie odnośnie sprzętu biwakowego - proszę pisać tam a nie tutaj ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Bałkany 2020

Post autor: szymekdan » 28 stycznia 2020, 14:35

Jak Wam idą przygotowania? :)

ODPOWIEDZ