Polska 2020

Jeśli masz jakiś pomysł na zorganizowanie wyprawy lub jakiegoś spotkania czy zlotu to pisz o tym w tym miejscu
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 3
Posty: 364
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

POLSKA 2020

#703

Post autor: szymekdan » 09 maja 2020, 17:15

Miały być Bałkany 2020 ale w tym roku na pewno do tego nie dojdzie. Nie wiadomo kiedy będzie możliwość przejechania tej trasy bez przeszkód. W związku z tym uruchamiam "plan B", czyli wyprawa po Polsce.

Termin: gdzieś pomiędzy 29.05 - 21.06.2020 r.
Czas przejazdu: może tydzień, może dwa. Raczej na luzie, bez spiny, dużo zwiedzania (...)
Uczestnicy:
1. szymekdan (Daniel) - Triumph Tiger 1050;
2. Infinity - Suzuki DL650
3. Norbas - Yamaha XTZ 1200 Super Tenere
4. ?
W razie większej ilości chętnych powstanie lista rezerwowa. Niestety, w związku z tym, że będziemy biwakować w miejscach nie do końca do tego przeznaczonych (na dziko) to nie możemy jechać większą grupą. Nie chcemy na siebie zwracać zbytniej uwagi (...).

W związku z tym, że to jest plan rezerwowy, który jest realizowany w ostatniej chwili, będzie on ograniczony do niezbędnego minimum. Będzie to przejazd jedynie po terytorium Polski, bez możliwości wyjazdu poza granice RP. Niestety. Chyba, że ktoś ma na tyle dużo czasu, że 2 tygodnie dodatkowej kwarantanny to nie problem.

Plan jest taki, że nie ma żadnego planu. Musimy zebrać >>NA MAPIE<< jakieś ciekawe miejsca, które są warte odwiedzenia, zwiedzenia, być może zostaniemy tam na dłużej...?
Jak już zbierzemy te punkty to będzie można myśleć nad jakąś trasą przejazdu. Proponuję tego dokładniej nie planować (nie dzielić tej trasy na konkretne odcinki) ponieważ takie planowanie nie ma sensu. Będziemy poruszać się po Polsce więc żaden z nas w żadnym momencie nie powinien mieć do domu dalej niż 600 km. W razie czego w ciągu jednego dnia "jesteś w domu".
Poruszać się będziemy "od punktu do punktu", mniej więcej po ustalonej trasie ale jeśli najdzie nas ochota albo inna potrzeba to zjedziemy z trasy - wyjdzie w czasie jazdy.

Teraz czekam na kilka rzeczy od Was:
1. Czy jesteście zainteresowani zamianą Bałkanów na Polskę?
2. Czy jedziemy we wcześniej ustalonym terminie? (30.05 - 21.6.2020 r.)
3. Czy miejsce startu zostaje bez zmian? (Biały Dunajec, kilka km od Zakopanego) Czy może inna lokalizacja? - to myślę zostawimy gdzieś pod koniec "planowania"Awatar użytkownika
Norbas
Aktywność:
Aktywność:
Posts w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 28 grudnia 2019, 21:48
Motocykl: Yamaha XT 1200Z Super Tenere

POLSKA 2020

#705

Post autor: Norbas » 09 maja 2020, 19:17

No i gitara.Jedziemy w Polskę panowie.

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 3
Posty: 364
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

Polska 2020

#708

Post autor: szymekdan » 10 czerwca 2020, 11:07

Witam po wyprawie ;)
Co prawda wyprawa skończyła się przed czasem ale mam nadzieję, ze nie było tak strasznie. Polska to jednak nie Bałkany. Oczywiście nasz kraj jest bardzo piękny. Jednak dla mnie, była to kolejna wyprawa przez Polskę - dużo jeżdżę prywatnie i służbowo więc jak dla mnie wyzwanie to było średnio fascynujące ;)
Póki co zabieram się za układanie gratów, pranie brudów itd. Nie wiem skąd się tego tyle wzięło...
Dysk który mi zleciał na jednym z noclegów jest już w śmietniku. Głowice pourywane, talerze porysowane (...) nie ma niestety filmów z pierwszych dni. na szczęście dzięki Norbertowi udało się przywieźć do domu materiały z pozostałych dni ale to już nie to samo. Będzie trzeba przemyśleć temat zgrywania danych z kamerki w jakieś bezpieczne miejsce. Na razie nie zabieram się za montaż tych filmów, muszę nieco odpocząć.

Dzięki chłopaki za mile spędzony czas! Mam nadzieję, że nie naprzykrzyłem się Wam za bardzo. Wpadło kilka fajnych dni i kilka nowych doświadczeń. Do zobaczenia na trasie ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 3
Posty: 364
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Opole
Zodiak:
Kontakt:

Polska 2020

#729

Post autor: szymekdan » 14 sierpnia 2020, 18:28

Witam po dłuższej przerwie!
Wycieczka już dawno za nami a materiały z wycieczki zalegają mi na dysku. W związku z tym, że mam w końcu kilka dni luzu to mogę się tym zająć. Niestety, pierwsze dni poszły się paść... dysk upadł tak nieszczęśliwie, że nie dało się z niego niczego odzyskać. Filmów będzie więc kilka: od momentu jak wyjeżdżamy spod Krakowa w stronę Bieszczad. Każdy odcinek (około 10 minut) to będzie nasz jeden wspólny dzień. Kilka pierwszych odcinków już mam. Będą one ukazywać się co sobotę około godziny 12-ej na naszym kanale na YouTube - proponuję włączyć sobie subskrypcję + dzwoneczek a kolejne odcinki będą pojawiały się w formie powiadomień.

Na tę chwilę jest już gotowy tekst relacji z tej naszej wyprawy: >>TUTAJ<< - zapraszam do poczytania.
Będzie to sukcesywnie uzupełniane o zdjęcia i filmy. Filmy będą z YouTube (te same, które pojawią się na kanale). Niestety, nie ma tutaj możliwości aby przychodziły do Was powiadomienia z tego forum jeśli pojawią się nowe treści w istniejącym już poście. Dlatego jeszcze raz namawiam do subskrypcji kanału na YouTube.

Póki co ten wątek uważam za zakończony, nie ma sensu dalej ciągnąć przygotowań do wyjazdu który się już odbył. Ale jak ktoś ma jakieś pomysły na swoją przyszłość i chciałby zrobić podobny wyjazd to jak najbardziej może tutaj zadawać pytania. Ja na pewno odpowiem.

Do zobaczenia na trasie ;)

ODPOWIEDZ