Witam z Rudy Śląskiej

Najlepsze miejsce na to aby się przedstawić innym użytkownikom forum. Tutaj powinien znaleźć się Twój pierwszy post. Lubimy wiedzieć z kim rozmawiamy ;)
Skasowanu użytkownika 1387

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: Skasowanu użytkownika 1387 » 06 stycznia 2020, 22:41

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam na imię Michał i nadaję z Rudy Śląskiej.
Na jednośladach od 27 lat praktycznie bez przerwy, a gdzieś od 15 lat towarzyszy mi w charakterze plecaczka żona.
Przez wiele lat koncentrowaliśmy się na zwiedzaniu naszego pięknego kraju, a i tak jeszcze wielu rzeczy nie widzieliśmy ;)
Odwiedzamy też często naszych czeskich i słowackich sąsiadów, bo lubimy tamtejsze rejony, drogi i klimatyczne miasteczka. Bawimy się też trochę w taki cykl wycieczek "Poznaj swoją okolicę". Próbujemy zabierać ze sobą naszych znajomych i ich znajomych, bo widzimy, że ludzie mają problemy z trasami na weekend i często ktoś musi popchnąć ich do działania :lol:
(w ogóle to zauwazyłem, że w dobie komunikatorów, szybkiej wymiany informacji, te relacje międzyludzkie nieco kuleją i dotyczy to również środowiska motocyklowego moim zdaniem.)
Dopiero od 2017 roku wkręciliśmy się w nieco poważniejsze wycieczkowe klimaty i przepadliśmy na dobre :mrgreen:
W 2017 roku zaliczyliśmy Rumunię i Serbię. W 2018 roku szaleliśmy po Bośni, Czarnogórze, Serbii i Albanii. W 2019 roku nawiedziliśmy Czarnogórę, Serbię, Albanię, Macedonię, Grecję, Bułgarię i Rumunię......i chyba narazie wystarczy bałkańskich przygód.
Na 2020 postanowiliśmy pojeździć trochę z namiotem. W lipcu organizujemy atak na Słowenię, a we wrześniu chcemy powęszyć po Hiszpanii i Portugalii.
Oprócz tego chcemy nadal w miarę możliwości czasowych i finansowych brusić po Polsce i straszyć naszych południowych sąsiadów :mrgreen:

Oczywiście motocykl w/g nas jest najlepszym sprzętem do realizacji takich przedsięwzięć. Chcemy robić to jak najdłużej się da, ale nie ukrywam, że z czasem motocykl stał się z takiej typowo mlodzieńczo-szaleńczej zajawki po prostu narzędziem, do wykonywania określonych zadań.

Od 2017 roku katujemy Triumpha Tigera 1050 i jestesmy z niego okropnie zadowoleni. Ma już 143 tys.km, ale nadal bryka jak młody kociak :mrgreen:
Wcześniej były takie motocykle jak BMW K1200 RS, Honda Varadero 1000, Bandit 1200S, Aprilia Caponord 1000, Yamaha Fazer 600, Suzuki GSXR 750, Yamaha Diversion 600, a zaczynałem od WFM-ki i Hondy CB 50J :mrgreen:

Cholera, rozpisałem się. Pozdrawiam was tradycyjnym śląskim okrzykiem YNO JAZDA :mrgreen:

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 4
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Zodiak:
Kontakt:

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: szymekdan » 07 stycznia 2020, 12:34

Witaj na pokładzie ;)

PS.
Ja też jeżdżę na Tigerze 1050. Niestety, żona nie bardzo chce jeździć więc jeżdżę sam. Swoją poważniejszą przygodę na motocyklach w sumie rozpocząłem w 2018 roku. Wcześniej jeździłem jako dzieciak na 50tkach, później długo długo nic aż wreszcie w 2016 roku skusiła mnie ponownie ustawa zezwalająca na jazdę motocyklem 125cc (Junak RS125). pojeździłem na nim raptem od kwietnia do lipca i we wrześniu odbierałem już prawo jazdy kat. A. Pierwszy poważniejszy motocykl Honda VFR800 - nieporozumienie, nie tyle ze względu na moc (bo to się daje bez problemu ogarnąć) ale ze względu na masę i moje krótkie nóżki... tego nie ogarniałem i VFR była wiecznie poobijana. Kulminacją wszystkiego była Chorwacja w 2018 roku, gdzie wyłożyłem dwa razy na kamieniach motocykl i powiedziałem sobie "dość". I tak od 2019 roku jeżdżę na Tigerze 1050. Miałem na oku 800tke ale nie chciałem za bardzo rezygnować z mocy a motocykl terenowy za bardzo nie jest mi potrzebny bo po terenie staram się nie jeździć.

... bardzo dobrze że się rozpisujesz. teraz takich ze świeczką szukać. Ja też taki jestem... ;)

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: Skasowanu użytkownika 1387 » 07 stycznia 2020, 13:27

Witaj.
Szukam swojego miejsca na tym świecie :)
Jak przeglądam te grupy fejsbukowe, to czasami ręce mi opadają.
Ja jestem starej daty, wolę jednak fora tematyczne jako zbiór informacji i wiedzy.
Wszystko czytelne, ładnie pogrupowane ;)

Widzę, że twoja przygoda motocyklowa rozwinęła się w tempie ekspresowym.
To dobrze, świat pędzi do przodu i my musimy też iść z tą falą ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: szymekdan » 07 stycznia 2020, 14:48

Mam dokładnie te same problemy. Za stary jestem na niektóre rzeczy z FB. Mam kilku znajomych którzy sobie po prostu spokojnie jeżdżą po okolicy. Dwóch z Katowic, jeden z Szymocic (koło Raciborza) więc miałbyś do nich blisko ;)

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: Skasowanu użytkownika 1387 » 07 stycznia 2020, 15:17

Ale podoba mi się tutaj :)
Może coś się rozkręci :)
Ta strona fejsbukowa, to też twoje dzieło?

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: szymekdan » 07 stycznia 2020, 16:03

tutaj jest strona na FB: https://www.facebook.com/jednosladem/
a tutaj masz kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCniqvF ... -FiQ_iOsXA

Namawiają mnie jeszcze na instagrama ale nie potrafię skumać na jakiej zasadzie to działa. Rozumiem że tam umieszcza się zdjęcia ale co dalej... chyba za stary jestem ;P

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: Skasowanu użytkownika 1387 » 07 stycznia 2020, 17:18

Po prostu zamieszczasz zdjęcia na Instagramie i czekasz, aż ktoś doceni ywoją zajebistość i da ci lajka ;)

Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Zodiak:
Kontakt:

Witam z Rudy Śląskiej

Post autor: szymekdan » 07 stycznia 2020, 17:47

To już widzę ten las lajków...
:D

... chociaż z drugiej strony lubię robić zdjęcia, zwłaszcza jakichś egzotycznych miejsc. Zobaczymy.

ODPOWIEDZ