Chcesz zamieścić tutaj test jakiegoś produktu?

Tutaj będą pojawiały się informacje odnośnie wszelkich zmian co do funkcjonowania serwisu jednosladem.pl. Jest to również doskonałe miejsce na propozycje reorganizacji, dodania nowych działów itd.
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Posty: 413
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Zakopane
Zodiak:
Kontakt:

Chcesz zamieścić tutaj test jakiegoś produktu?

#768

Post autor: szymekdan » 28 kwietnia 2021, 11:24

Witaj
Jeśli jesteś twórcą jakiegokolwiek narzędzia (oprogramowania czy też urządzenia) albo jego użytkownikiem, które może ułatwiać życie motocyklistom, zachęcam do zamieszczania tutaj na forum fotorelacji z takich testów.
Mamy jednak kilka warunków, które nie podlegają negocjacjom:

1. Testy MUSZĄ BYĆ przeprowadzone w sposób niepozostawiającym żadnych wątpliwości co do stronniczości osób, które taki test przedstawiają. Wszelkie wątpliwości w tym względzie będą natychmiast wytykane przez użytkowników tego forum jak i przez administrację. W skrajnych przypadkach taki stronniczy test będzie usuwany z tego forum. Po prostu chcemy znać zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty danego produktu aby wiedzieć czego się tak naprawdę spodziewać.

2. Treść takiego testu umieszczaj w odpowiednim dziale tego forum aby nie robić śmietnika. Jeśli masz problem z ustaleniem odpowiedniego działu to skontaktuj się z administratorem tego forum: szymekdan - na pewno pomoże w tym względzie.

3. Administracja forum jak i pozostali użytkownicy forum są upoważnieni do przeprowadzenia testów danego rozwiązania we własnym zakresie. celem takiego ponownego testowania jest ujawnienie dodatkowych właściwości (negatywnych lub pozytywnych) aby obraz tegoż rozwiązania był jak najbardziej czytelny i rzetelny.

4. Jeśli nie czujesz się na siłach albo nie masz czasu na to aby taki test przeprowadzić to służymy pomocą. Skontaktuj się z administracją tego forum i umów się co do sposobu przeprowadzenia testów. Jeśli to jest sprzęt który należy przetestować to będzie to się wiązało z koniecznością wysłania go do Administratora tego forum na czas testów - warunki i czas korzystania z takiego sprzętu jest do dogadania.

5. Administracja ze swojej strony zobowiązuje się do nie niszczenia sprzętu oraz jego opakowania, o ile będzie to możliwe. Po testach sprzęt będzie odesłany do zlecającego, chyba że decyzja będzie inna, np. sprzęt ma posłużyć w jakiejś wyprawie albo ma być nagrodą w jakimś konkursie - to wszystko jest to dogadania.

6. Sprzęt i inne rozwiązania testowane przez administrację tego forum będą testowane w sposób możliwie wnikliwy ale z zachowaniem ostrożności. Nie dokonujemy tzw. crash-testów, nie sprawdzamy obudowy pod względem wytrzymałości i jeśli nie ma takiej potrzeby to nie rozkręcamy urządzenia. Skupiamy się na ogólnej jakości wykonania, doborze materiałów, estetyce a co najważniejsze na funkcjonalnościach.

7. Do testów nie przyjmujemy sprzętu ani innych rozwiązań, których zleceniodawca zastrzega sobie "konieczność przemilczenia wad" takiego czy innego rozwiązania. Zlecając u nas testy musisz być gotowy(a) na to, że ujawnimy i opublikujemy zarówno zalety jak i wady danego rozwiązania. Nie godzimy się na ŻADNE ukrywanie wad i jeśli takowe ujawnimy to z całą pewnością o nich napiszemy - musisz być na to przygotowany(a). Oczywiście liczymy na to, że sprzęt czy oprogramowanie pozytywnie nas zaskoczy. Nie jesteśmy ludźmi, którzy tylko czekają na to aby znaleźć jakąkolwiek wadę, nie zależy nam na tym. Wręcz przeciwnie - szukamy fajnych rozwiązań, które ułatwią nam życie.

8. To forum z założenia jest i pozostanie bezpłatne, niekomercyjne. Nie realizujemy testów za pieniądze. Nie skupujemy sprzętu po testach. Sprzęt odsyłamy do osoby która ten test zleciła na jej koszt.

Myślę, że powyższe zasady są odpowiednie aby wszelkie testy były przeprowadzane rzetelnie bo głównie na tym nam zależy. Testy mające na celu jedynie promocję danego rozwiązania bez wspominania o wadach nie wchodzą tutaj w grę. Wychodzimy z założenia, że nie ma rzeczy idealnych. Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę bardzo - proszę taki test przeprowadzić ale proszę się liczyć z tym, że ktoś z nas to sprawdzi i jeśli jednak jakieś niedociągnięcia się znajdą to o tym wspomnimy.
Jeśli zgadzasz się z powyższym a charakter naszych dotychczasowych testów Ci odpowiadają - zapraszamy do współpracy. Z naszej strony nie mamy wymagań innych niż to co jest powyżej. Preferujemy system, który polega na przysłaniu do nas sprzętu na testy a po testach my go odsyłamy. Chyba, że ustalimy inaczej albo przeprowadzenie testów spowoduje trwałe uszkodzenie sprzętu lub opakowania - wtedy decyzja po Twojej stronie czy odsyłamy, czy wyrzucamy, czy robimy jakiś konkurs i dajemy komuś w prezencie czy może jeszcze coś innego. Ty jesteś właścicielem tego sprzętu i Ty decydujesz o jego losach. Natomiast musisz brać pod uwagę sytuacje, których nie da się uniknąć, np. uszkodzenie opakowania podczas otwierania czy transportu. Może się też zdarzyć, że pomimo naszych starań urządzenie w czasie testów zostanie uszkodzone w wyniku użytkowania albo nieszczęśliwego wypadku. To są sytuacje, które podczas testów mogą wystąpić i powinieneś wziąć to pod uwagę. W skrajnym przypadku być może urządzenie zostanie całkowicie zniszczone (chociaż jeszcze nigdy nam się to nie przydarzyło). Niemniej jednak takie ryzyko zawsze istnieje. My nie możemy wziąć za to odpowiedzialności ze względu na niekomercyjny charakter naszego forum - brak jakichkolwiek środków na ten cel. Jeśli się z tym nie zgadzasz - nie wysyłaj do nas żadnego sprzętu.
Z naszej strony dołożymy wszelkich starań aby do żadnego uszkodzenia nie doszło i abyś mógł otrzymać zwrot sprzętu po testach bez uszkodzeń.ODPOWIEDZ