O NAS

Tutaj będą pojawiały się informacje odnośnie wszelkich zmian co do funkcjonowania serwisu jednosladem.pl. Jest to również doskonałe miejsce na propozycje reorganizacji, dodania nowych działów itd.
Awatar użytkownika
szymekdan
Administrator
Administrator
Posts w temacie: 1
Posty: 413
Rejestracja: 30 marca 2016, 14:02
Motocykl: Triumph Tiger 1050 2011
Lokalizacja: Zakopane
Zodiak:
Kontakt:

O NAS

#767

Post autor: szymekdan » 28 kwietnia 2021, 07:44

Kilka słów o nas

Witaj na forum jednosladem.pl !!!

Bardzo miło nam gościć Cię w naszych progach. Jesteśmy nieformalną grupą motocyklowych podróżników. Jeśli i Ty lubisz sobie pojeździć w wolnym czasie na jednośladzie to zapraszamy! Miejsce geograficzne na mapie świata w którym mieszkasz nie jest dla nas problemem - forum jest dostępne w każdym miejscu na ziemi gdzie jest dostęp do Internetu. Warunek - język Polski (pisanie). Mamy co prawda narzędzie, które w prosty sposób tłumaczy zawartość forum na kilkanaście innych języków ale wiesz jak to jest z tymi automatycznymi tłumaczeniami... niemniej jednak nie ma najmniejszych przeszkód abyś dzielił się z nami swoją pasją.
Forum to powstało z myślą o zebraniu w tym jednym miejscu pasjonatów turystyki motocyklowej, tej dalszej i tej bliższej. Nie jesteśmy żadną oficjalną organizacją. Po prostu organizujemy się "ad-hoc" na zasadzie "chcesz to korzystaj, nie to trudno, może innym razem". Ze swojej strony nie oczekujemy nic w zamian. Oferujemy jedynie medium elektroniczne w postaci tegoż forum, za korzystanie z którego nie pobieramy żadnych opłat ani nie wyświetlamy reklam - wszystko to za darmochę! Jak to możliwe? - serwer wraz z zawartością jest utrzymywany w ramach hobby przez naszego administratora (szymekdan).

Treści na forum
Forum jest podzielone na działy. Zgodnie z tematyką danych działów można tworzyć tematy - każdy zarejestrowany użytkownik ma do tego prawo. Proponuję pierwszy post nowego użytkownika zamieszczać w dziale "Przedstaw się" aby pozostali użytkownicy mogli Cie poznać i żeby wiedzieli z kom rozmawiają. Jak na każdym forum, temat może mieć formę pytania, informacji lub artykułu - zależy kto i na ca ma ochotę. Oczywiście obowiązują pewne zasady, które każdy użytkownik musi zaakceptować w czasie rejestracji swojego nowego konta na tym forum oraz przestrzegać ich w czasie użytkowania forum. W skrócie: chodzi o wzajemne poszanowanie użytkowników oraz o nie zaśmiecanie forum treściami, które nie są związane z tematyką forum czy konkretnego działu - to chyba nie są wygórowane wymagania jak na platformę, do której dostęp otrzymujesz zupełnie za darmo...? Mając powyższe na uwadze możesz czuć się swobodnie. Zachęcamy do zamieszczania treści na forum:
- pytania;
- informacje;
- testy sprzętu i akcesoriów (tylko ma to być rzetelny test z wadami i zaletami a nie spot reklamowy!);
- propozycje wyjazdów (rozpoczynając taki temat stajesz się organizatorem takiego wyjazdu);
- relacje z wypraw
... i wszystkie inne informacje, które mogą zaciekawić motocyklistów.
TREŚCI TWORZONE SĄ PRZEZ NAS WSZYSTKICH, DLA NAS WSZYSTKICH.

Recenzje produktów
Każdy z nas motocyklistów dość często szuka odpowiednich produktów dla siebie. W wyborze odpowiedniego produktu mogą pomagać recenzje innych ludzi, którzy taki produkt użytkowali i mogą napisać o nim kilka słów.
Na tym forum mile widziane są recenzje produktów, które mieszczą się w tematyce "dla motocyklistów" i "turystyka motocyklowa". Jednak pamiętaj, że takie recenzje muszą być rzetelne. Jeśli administracja forum stwierdzi, że recenzja nie jest rzetelna lecz nosi znamiona reklamy (same zalety bez żadnych wad? - takie produkty nie istnieją!) to takie treści będą usuwane a autorzy tych treści otrzymają ostrzeżenie. Powtarzająca się praktyka reklamowania pod pretekstem recenzji może skończyć się zablokowaniem konta takiego użytkownika - reklamodawcy. A naprawdę jesteśmy dalecy od takich praktyk i nie chcemy tego robić! Niemniej jednak mamy nadzieję, że docenisz to, ze dajemy Ci to forum całkowicie za darmochę i uszanujesz to.

NIE AKCEPTUJEMY HEJTU!
Masz prawo z kimś się nie zgadzać, masz prawo czegoś lub kogoś nie lubić. Spory pomiędzy poszczególnymi ludźmi proszę załatwiać poza forum, pozostali użytkownicy nie są zainteresowani Waszymi prywatnymi sprawami.
Co do przedmiotów tanich lub/i z Chin: uszanuj prawo innych do posiadania i użytkowania przedmiotów, na które mają oni ochotę. Treści prześmiewcze typu "to jest chińskie więc na pewno badziewie" będą natychmiast usuwane. Nie interesuje nikogo co kto myśli na temat chińskich produktów ogólnie. Oczywiście są wśród nich przedmioty, które nie spełniają żadnych norm i nadają się na śmietnik ale nie generalizujmy. Jest cała masa przedmiotów produkowanych w Chinach, które charakteryzują się całkiem fajnymi właściwościami.

Opisy miejsc i tras
Na forum mamy dział poświęcony opisom odwiedzonych przez Was miejsc. Mogą to być obiekty, miejsca lub trasy itp. Wszelkie treści z tym związane na pewno zainteresują innych i tutaj w zasadzie nie ma żadnych przeszkód co do treści. Wskazanym by było aby do treści dołączać jakieś zdjęcia, filmy oraz dane, które pomogą innym sprawnie odnaleźć dany obiekt. Na przykład współrzędne GPS. Co do załączania do treści zdjęć i filmów - opis jest poniżej.

Załączniki
Do treści tematów można dołączać zdjęcia i filmy. Zdjęcia BARDZO PROSIMY zmniejszać w jakimś programie do edycji zdjęć przed załączeniem do tego forum - serwer ma ograniczoną przestrzeń na dysku a zdjęcia ze współczesnych aparatów są sporych rozmiarów. Nie ma sensu załączać ich w pełnej rozdzielczości bo innym użytkownikom pojawią się one i tak w rozdzielczości około 1200x800 lub coś bardzo podobnego. Dlatego przed załączeniem zdjęć z aparatu czy smartfona najpierw zmień ich rozdzielczość, zapisz zmiany w formie kopii zdjęcia (żeby nie stracić oryginału w pierwotnej rozdzielczości!!!) i taką kopię możesz śmiało załączać do tego forum. Jakby się okazało, że zdjęcia zmniejszyłeś w sposób niewystarczający to pojawi się stosowna informacja w czasie załączania - trzeba będzie niestety operację zmniejszania zdjęcia powtórzyć.
O ile zdjęcia można dołączać bezpośrednio jak na każdym innym forum to filmy wrzucamy do treści w formie BBCODE - odpowiednie narzędzie jest dostępne w czasie edycji treści. Niestety, wymagane jest posiadanie konta na YouTube, gdzie będziesz fizycznie trzymać swoje filmy. Filmy te MUSZĄ BYĆ tam udostępnione publicznie. W przeciwnym wypadku nie będą one wyświetlane innym użytkownikom a jedynie Tobie.
Na naszym forum, w treści posta wystarczy wkleić gdzieś w tekście (o miejscu decydujesz Ty) link do filmu na YouTube i wraz z tym BBCode umieścić w wybranym przez siebie miejscu w treści. Poniżej masz wzór jak to powinno wyglądać:


Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst

[youtube]tu_wklejasz_link_Z_PASKA_ADRESU_PRZEGLĄDARKI_do_filmu_na_YouTube[/youtube]

Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst Twój tekst

... i to wszystko. W miejscu gdzie pojawi się "takie coś" będzie wyświetlane okienko z filmem. To co jest na czerwono to jest BBCode i musi tak pozostać jak powyżej, nie wolno nic zmieniać. Bez tego film się nie wyświetli.

Wyjazdy organizowane na forum
Na forum mamy dział poświęcony wyjazdom motocyklowym. Mogą to być krótkie przejażdżki ale również można trafić na dłuższe wyjazdy. Propozycje wyjazdów może zamieścić każdy ale trzeba brać pod uwagę fakt, że z automatu taki użytkownik staje się organizatorem takiego wyjazdu. Forum jednośladem.pl to jedynie medium elektroniczne w Internecie, które przechowuje treść takiego ogłoszenia. Wszelkie wyjazdy o których mowa jest na tym forum to są propozycje. Sprawy organizacyjno - finansowe pozostawiamy organizatorom danego wyjazdu - jest to sprawa między organizatorami a uczestnikami wyjazdu. Ze swojej strony nie pobieramy żadnych opłat z tego tytułu. Jak to wygląda najczęściej? Najczęściej wygląda to tak, że chętni na dany wyjazd, po zaakceptowaniu warunków wyjazdu, zjeżdżają się w umówione miejsce i rozpoczynają podróż. Jest to podróż w grupie niemniej jednak każdy dba o siebie pod względem logistycznym jak i finansowym. Nie ma żadnego przymusu jeśli chodzi o noclegi w czasie podróży. Na przykład jeśli nie odpowiadają Ci noclegi pod namiotem (a w czasie wyprawy określone jest, ze będzie to główny rodzaj noclegu) to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie poszukał innego rodzaju noclegu we własnym zakresie - kwestia dogadania się z organizatorem i pozostałymi członkami w grupie. Niemniej jednak pamiętaj, że to nie jest zasada - o tym ostatecznie decyduje organizator wyjazdu i to on określa zasady wyjazdu i przejazdu.

Informacje techniczne:
Nie jesteśmy formalną grupą i nigdzie nie jesteśmy zarejestrowani. Każdy z nas w każdej chwili może do nas dołączyć lub od nas odejść. Nie prowadzimy też żadnych zbiórek finansowych i nie zanosi sie na to aby w najbliższym czasie miało sie to zmienić. Serwer i utrzymanie serwera istnieje w ramach hobby naszego administratora. Nie pobiera on z tego tytułu żadnych opłat ani nie współpracuje z reklamodawcami. No może jedynym wyjątkiem są Facebook i Google, na których prowadzone są konta jednosladem.pl a które de facto są firmami utrzymującymi się z reklam - cóż, takie czasy. Natomiast na forum (pod domeną jednosladem.pl) nie są wyświetlane żadne reklamy ani nie są prowadzone zbiórki pieniędzy.
Każdy pasjonat turystyki motocyklowej ma prawo korzystać z tego forum wedle własnego uznania, pod warunkiem, że nie będzie obrażał swoim zachowaniem innych. Wzajemny szacunek ponad wszystko!

Dzięki za doczytanie do końca. Zapraszamy na forum!

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ FORUMODPOWIEDZ